Jak wizualizacja pomaga dzieciom?

Czy Wasze dziecko może zostać samo w domu?

Zanim podejmiecie tę decyzję, że Wasze dziecko będzie samodzielnie wracało ze szkoły i spędzało w domu kilka godzin w towarzystwie telewizora czy komputera odpowiedzcie na kilka pytań. Pomogą Wam one w ustaleniu, czy Wasze dziecko może zostawać samo w domu!
/ 28.04.2011 19:25
Jak wizualizacja pomaga dzieciom?

Poniższy test pomoże ustalić rodzicom, czy ich dziecko może zostać samo w domu. To bardzo pomocny test, zwłaszcza, jeśli masz pewne wątpliwości! Pamiętaj, aby Twoje odpowiedzi były w stu procentach szczere!

1. Czy powrót Waszego dziecka ze szkoły wymaga przejścia przez ruchliwą ulicę bez sygnalizacji świetlnej, czy pomocy osoby przeprowadzającej dzieci przez ulicę?
TAK NIE

2. Czy Wasze dziecko ma mniej niż 10 lat?
TAK NIE

3. Czy możecie liczyć na pomoc sąsiadów lub kogoś z rodziny, by od czasu do czasu skontrolował co robi Wasze dziecko w domu?
TAK NIE

4. Czy Wasze dziecko sprawnie posługuje się telefonem komórkowym, dzięki czemu może Was poinformować, gdyby stało się coś złego?
TAK NIE

5. Czy macie zaufanie do swojego dziecka – wiecie, że nie otworzy drzwi obcej osobie, że nie będzie eksperymentowało z ogniem, czy innymi niebezpiecznymi rzeczami?
TAK NIE

6. Czy w Waszym domy środki czystości i leki są poza zasięgiem dziecka?
TAK NIE

Polecamy: Jak wybrać rower dla dziecka?

7. Czy macie założoną blokadę rodzicielską na dostęp do wybranych stron internetowych?
TAK NIE

8. Czy Wasze dziecko umie samodzielnie przygotować sobie kanapkę i zrobić picie?
TAK NIE

9. Czy Wasze dziecko spędzi samo w domu mniej niż dwie godziny?
TAK NIE

10. Czy Wasze dziecko będzie miało do wykonania zadania podczas pobyty w domu, np. będzie musiało odrobić lekcje, zrobić drobne zakupy, sprzątnąć swój pokój, itp.?
TAK NIE

Czytaj także: Obniżenie wieku obowiązku szkolnego

Klucz - czy Wasze dziecko może zostać samo w domu?

Jeśli na pierwsze dwa pytania odpowiedzieliście TAK – otrzymujecie 0 punktów, jeśli odpowiedzieliście NIE – otrzymujecie 1 punkt. W pozostałych pytaniach za odpowiedź TAK – 1 punkt, za odpowiedź NIE – 0 punktów. Jeśli uzyskacie 9 – 10 punktów możecie spróbować zostawić dziecko samo w domu. Najpierw przećwiczcie otwieranie i zamykanie zamków kluczem, przypomnijcie, ze nie wolno nikogo wpuszczać do domu i pokażcie z czego dziecko może zrobić sobie jedzenie.

Ustalcie też, co dziecko będzie robiło podczas samotnego pobytu w domu. Jeśli uzyskaliście mniej niż 5 punktów – zdecydowanie poczekajcie z decyzją o pozostawieniu dziecka w domu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/22.04.2012 17:56
dziekujemy serdecznie