POLECAMY

Jak wybrać rower dla dziecka?

Kupując rower dla swojej pociechy musisz pamiętać o tym, aby przy doborze kierować się zdrowym rozsądkiem, a nie tylko modą panującą w danym sezonie, atrakcyjnym wyglądem czy też ceną.
Jak wybrać rower dla dziecka?

Chwila zadumy przed zakupem

Dobrze dobrany rower to nie tylko niezapomniane wrażenia z jazdy dla Twojego dziecka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Przed zakupem musisz odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania: jakie będzie przeznaczenie roweru oraz jaką kwotę chcesz przeznaczyć na jego zakup?

Bezpieczeństwo i komfort

Wybierając rower pamiętaj, aby dziecko czuło się na nim swobodnie i miało pełną kontrolę - zwróć uwagę na łatwość w obsłudze hamulca. Ważne jest, aby podczas postoju, dziecko bez wysiłku dotykało stopami do podłoża.

Kupowanie roweru większego, na przyszłość mija się z celem, ponieważ może to jedynie zniechęcić Twoje dziecko do jazdy. Na zbyt dużym rowerze dziecko będzie czuło się mało komfortowo i mniej bezpiecznie, a poza tym będzie musiało poczekać rok, by w pełni się nim cieszyć - dla dziecka rok to prawie wieczność. 

Polecamy: Jak wybrać sport dla dziecka?

Gdzie kupować rower?

Większość marketów oferuje bardzo duży wybór rowerów w bardzo atrakcyjnych cenach. Niskie ceny rowerów „marketowych” biorą się z stąd, że podzespoły wykonane są z mniej wytrzymałych materiałów, a co za tym idzie niska jakość materiałów powoduje szybsze zużywanie się elementów i większą awaryjność.

W większości takich sklepów trudno spotkać sprzedawcę, który poświęci Wam dostatecznie dużo czasu i pomoże we właściwym doborze roweru. W mniejszych i wyspecjalizowanych sklepach możecie liczyć na konsultację ze specjalistą i fachową pomoc.

Ważne jest, aby przed zakupem dziecko miało możliwość wypróbowania kilku modeli rowerów (jazda próbna).

Rower plus dodatki

Rowery z dużą liczbą gadżetów to nie tylko problem z większą awaryjnością, ale także większa masa samego roweru. Należy pamiętać, że im lżejszy rower tym lepiej, lecz nie daj się zwariować i kupując rower doposaż go (jeśli nie ma w standardzie) w błotniki, oświetlenie, elementy odblaskowe.

Przy zakupie pamiętaj o dopytaniu sprzedawcy: jak długo trwa i co obejmuje serwis gwarancyjny, jak również na - jaki zakres usług możesz liczyć w obsłudze pogwarancyjnej. 

Czytaj także: Jak nauczyć malucha jazdy na rowerze?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)