POLECAMY

5 najlepszych propozycji zabaw plastycznych dla dziecka

Brakuje ci pomysłów na zabawę z dzieckiem? Te zabawy plastyczne sprawdzą się doskonale, gdy smyk zacznie się nudzić!
5 najlepszych propozycji zabaw plastycznych dla dziecka fot. Fotolia

Zabawa plastyczna nr 1: "Zgadnij co to za stwór"

 Do zabawy potrzebne są jedynie kredki i kartka papieru. Dziecko wybiera w myślach 3 ulubione zwierzęta i zapamiętuje je. Następnie rodzic wymienia nazwy 3 części ciała np. głowa, łapy i ogon. Zadaniem malucha jest narysowanie jednego stwora, posiadającego cechy wybranych wcześniej zwierząt. Mama lub tata zgadują, do kogo należą poszczególne fragmenty.

Zabawa plastyczna nr 2: "Gdzie lata najpiękniejszy motyl?"

Zegnijcie na pół kartkę z bloku technicznego i zachęćcie dziecko do namalowania farbami - na jednej ze stron - kolorowego skrzydła. Po zgięciu kartki na drugą stronę i jej rozłożeniu ukaże się odbicie tworzące obrazek.

Zabawa plastyczna nr 3: "Plastusiowy warsztat"

Do tej zabawy niezbędna jest plastelina i pomieszczenie, które na kilka chwil w wyobraźni przemieni się w ,,plastusiowy warsztat”. Dziecko, z pomocą rodzica, tworzy z plasteliny najprostsze części środków transportu tj. koła, skrzydła, wagony czy lokomotywy. Następnie łączy je w gotowe pojazdy.   

Zabawa plastyczna nr 4: "Księżniczka idzie na bal"

Do tej zabawy potrzebna będzie kartka papieru, klej i kolorowe wycinanki. Dobrze sprawdzą się też zeszyty samoprzylepnych papierów kolorowych. Wyklejanie poszczególnych części garderoby warto wzbogacić materiałami znalezionymi w domu - włosami z nitek, falbankami z bibuły, czy piórkami.

Zabawa plastyczna nr 5: "Wszędzie widzę kółka"

Do zabawy potrzebny jest dziurkacz i kolorowe kartki. Dziecko wycina kółka, którymi wykleja biały papier. Im więcej kolorów i elementów, tym lepiej! Widok za oknem, ulubione zwierzę, pani nauczycielka, wymarzona podróż, przyszły zawód – temat obrazka ogranicza tylko wyobraźnia.

Poznaj więcej propozycji zabaw z dzieckiem:


napisane na podstawie informacji prasowej marki Bambino
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
Z tym motylem znam to samo, ale z plasteliny. Na połowie tworzy się z niej obrazek niegrubą warstwą i po złożeniu prasuje się przez szmatkę. Jak rozłożymy wychodzą cudowne prace. Tylko musi być dobra plastelina. Bambino plastelina jest najlepsza jakościowo i nie rozmazuje się.
/4 lata temu
U nas do zabawy najlepiej sprawdzają się kredki grubaski własnie z Bambino. nie ma lepszych. A w tym roku mam dwóch budrysów w pierwszej grupie przedszkolnej więć powoli musze coś kupować :)
/4 lata temu
Akcesoria mamy te same (wiadomo - najlepiej Bambino), ale bawimy się trochę inaczej. Mama opowiada bajkę, a Antosia ją rysuje. :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)