Makijaż na halloween dla dzieci fot. Adobe Stock

Makijaż na halloween dla dzieci - czarownica, kościotrup, zombie

Na Halloween dzieci często czekają cały rok. Czy tej jesieni pomożesz im stworzyć wymarzony makijaż, który podkreśli ich stylizację?
Małgorzata Machnicka / 11.10.2019 12:40
Makijaż na halloween dla dzieci fot. Adobe Stock

Dzieci lubią Halloween z jednego prostego powodu - pozwala im poczuć blisko siebie magiczną, baśniową atmosferę, którą znają z książek i filmów. Ale Halloween to nie tylko świetna zabawa, to również doskonały pretekst do wspólnej zabawy i spędzenia czasu razem z dzieckiem. 

Jaki powinien być makijaż na Halloween dla dzieci?

Makijaż to często najważniejszy punkt w halloweenowej stylizacji. Jeśli jest starannie przemyślany i dobrze wykonany, wystarczy założyć czarne legginsy i bluzę, a już wygląda się „strasznie".

Makijaż dla dzieci wcale nie musi być straszny i upiorny (chociaż dzieci najczęściej same chcą być zombie, wampirem albo czarownicą). Może być też słodki i uroczy - tę opcję najchętniej wybierają dziewczynki, które uwielbiają zwierzątka i księżniczki.

Co będzie potrzebne?

Podstawowy makijaż na Halloween dla dzieci spokojnie wykonasz swoimi własnymi kosmetykami, których używasz na co dzień. Ale jeśli stylizacja ma być bardziej skomplikowana, warto zaopatrzyć się w nietoksyczne farbki do malowania twarzy. Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych a efekt nieoceniony. Niech poniesie was wyobraźnia!

Pamiętaj, aby zarówno w przypadku farbek, jak i kosmetyków do makijażu wykonać próbę uczuleniową - musisz mieć pewność, że dziecko nie będzie miało reakcji alergicznej. 

Farbki możesz też przygotować samodzielnie w domu. Potrzebne ci będą:

  • barwnik spożywczy w proszku (ilość zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać),
  • 1 łyżeczka tłustego, dziecięcego kremu do twarzy,
  • 1 łyżeczka mąki pszennej,
  • 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej,
  • płaska łyżka oleju kokosowego, 
  • 2 łyżki wody.

Wszystko należy wymieszać i zaczekać do wyschnięcia. Tak przygotowane farbki na pewno nie uczulą twojego dziecka.

Makijaż - kościotrup i zombie

Do wykonania tych makijaży potrzebne ci będą dwa kolory farbek - czarny i biały. Wystarczy popatrzeć na dzieci ze zdjęcia - ten look naprawdę nie jest skomplikowany!

Makijaż na halloween dla dzieci kościotrup zombie
fot. Adobe Stock

Makijaż - wampir

Tu przydadzą się twoje własne kosmetyki kolorowe - paleta cieni do powiek, puder do twarzy, podkład i szminka. 

Aby makijaż był jak najbardziej autentyczny warto wybierać ściśle trzymać się kolorystyki - chłodne brązy i beże sprawdzą się najlepiej.

Makijaż na halloween dla dzieci wampir
fot. Adobe Stock

Makijaż - czarownica

To chyba najprostszy makijaż do wykonania. Wystarczy czarny cień do powiek - pomaluj nim powieki tak, jakbyś chciała stworzyć smoky eyes i usta. Nie musisz martwić się niedociągnięciami - są wręcz wskazane!

Makijaż na halloween dla dzieci czarownica
fot. Adobe Stock

Więcej o Halloween:
3 najciekawsze makijaże na Halloween
Jak przygotować Halloween po polsku?