Zabawki w podróży - 20 propozycji do samolotu, pociągu lub auta

Sezon wakacyjny sprzyja długim trasom. Przed tobą podróż samolotem, pociągiem lub autem ze znudzonymi dzieciakami na pokładzie? Zajrzyj do naszych propozycji - to zabawki w podróży, które na pewno zajmą twoje pociechy na długi czas.
Weronika Kwaśniak / 15.06.2021 15:24

Chyba każdy rodzic wie, że wyzwaniem jest nie tylko cała logistyka związana z wakacyjnym wyjazdem, ale również sam przebieg podróży. Niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierzesz, jeśli podróżujesz z dziećmi, musisz być przygotowana na wszystko. Przygotuj się więc nie tylko na głód, pragnienie, postoje na toaletę oraz szereg pytań z cyklu „Daleko jeszcze?!”. Pamiętaj, że podstawowym wrogiem będzie nuda! I to niezależnie od tego, czy pojawi się po 15 minutach podróży, czy może dopiero po kilku godzinach.

Zabawki w podróży to must-have każdego rodzica. Muszą jednak spełniać kilka warunków - nie mogą zajmować dużo miejsca w bagażu, zawierać małych elementów, które szybko mogłyby się pogubić. Muszą też zajmować na długi czas. Specjalnie dla was przygotowałyśmy więc sporo propozycji zabawek do samolotu, auta czy pociągu.

Kolorowanki wodne na podróż

W temacie zabawek w podróży, na szczególną uwagę zasługują kolorowanki wodne. Te tradycyjne na pewno nie sprawdzą się w trasie - trudno kolorować na kolanie podczas jazdy samochodem. Łatwo też wtedy pogubić kredki. Warto więc sięgnąć po ciekawą alternatywę. Do wodnego kolorowania potrzeba tylko odrobiny wody. Niezależnie od wieku dziecka, możesz znaleźć produkty dedykowane różnym grupom wiekowym.

Już roczniak podejmie pierwsze próby kolorowania dzięki najprostszym kolorowankom Melissa&Doug. Ta marka proponuje również wariant rozszerzony, przeznaczony nawet dla 6-latków - kolorowanki wodne deluxe ze specjalną lupą, umożliwiającą wyszukiwanie szczegółów.

Przedszkolak ucieszy się z kolorowanki wodnej ze specjalnym pisakiem, koniecznie z motywem ulubionych postaci. Na rynku są dostępne kolorowanki z Psim Patrolem, Świnką Peppą czy Smerfami.

Książeczki aktywizujące na podróż

Nie musimy chyba przekonywać, że tradycyjna książka z ciekawą fabułą to najlepsza zabawka na podróż. Jeśli jednak twoja pociecha szybko nudzi się czytaniem, albo w trasie będzie musiała się sama sobą zajmować (bo ty będziesz za kierownicą), warto sięgnąć po mniej oczywistą opcję.

Dla najmłodszych (nawet dla roczniaków) sprawdzą się książeczki sensoryczne, np. obracanki. Przedszkolak ucieszy się z książki z okienkami. Z kolei książki z naklejkami lub suchościeralnym pisakiem to propozycja dla wszystkich grup wiekowych - już 2-latek ucieszy się z opcji przyklejania, a takie zadania lubią nawet dzieci w wieku szkolnym. A może książka-wyszukiwanka? Świetnie ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację. Nawet u dorosłych ;-)

Inne zabawki w podróży

Co jeszcze sprawdzi się w podróży? Mini gry zręcznościowe - upewnij się najpierw, czy nie wymagają rozkładania drobnych elementów, które mogłyby się pogubić. Wszelkie układanki magnetyczne - gdy moja roczna wtedy córka odbywała swój pierwszy lot samolotem, była zajęta układaniem magnesów ze zwierzątkami przez niemal całą podróż. Gdy kupujesz taką zabawkę dla malucha, upewnij się że nie zawiera drobnych elementów. Połknięcie magnesu jest śmiertelnie niebezpieczne!

A może stempelki? Zajmą i 2-latka, i dziecko w wieku szkolnym. Polecamy też zdrapywanki - wystarczy dołączony do zestawu rysik, aby odkrywać coraz to nowe obrazki.

Czytaj także:
Od ilu lat dziecko może pojechać samo na wakacje?
Pozdrowienia z wakacji - gotowe teksty

Redakcja poleca

REKLAMA