10 ważnych pytań o 300 plus! Tego możesz jeszcze nie wiedzieć

Wraz z rokiem szkolnym 2018/2019 po raz pierwszy rusza program „Dobry start”. Poznaj odpowiedzi na 10 najbardziej nurtujących pytań na temat nowego świadczenia.
Marta Kosakowska / 7 miesięcy temu

Rusza rządowy program 300 plus! Pieniądze na wyprawkę szkolną mają ułatwić rodzicom skompletowanie książek i akcesoriów potrzebnych przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Najważniejsze pytania o 300 plus

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - od 1 lipca rozpoczyna przyjmowanie wniosków o wypłatę nowego świadczenia rodzinnego. Program przeznaczony jest dla uczniów do 18 roku życia. A w przypadku uczniów techników - do 20 roku życia.

Jak uzyskać 300 zł na wyprawkę szkolną?

Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć o programie „Dobry start”. Na kolejnych stronach podajemy odpowiedzi na 10 najczęściej zadawanych pytań, jak dostać 300 plus! Tego możesz jeszcze nie wiedzieć!

Przeczytaj:
5 tysięcy na każde dziecko zatwierdzone! Jest tylko jeden istotny warunek
Będą 1,5-miesięczne urlopy tacierzyńskie? Jest jednoznaczna decyzja

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
Sierota zupełna lat 19 ucząca się w szkole ponadgimnazjalnej w roku 2018/2019, chce złożyć ze swojego konta bankowego wniosek o 300+ i nie może. Założenia programu zakładają, że wnioskodawcą jest rodzic lub opiekun prawny i system bankowy wniosek od samego zainteresowanego odrzuca. To jest w porządku?