POLECAMY

Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu NNW dziecka!

Sprawdź, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki temu nie dopuścisz do nadużyć!
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu NNW dziecka! fot. Fotolia

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) gwarantuje odszkodowanie, gdy dziecko np. złamie rękę lub nogę. Jego wysokość zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz sumy ubezpieczenia. Ubezpieczenie NNW działa w czasie roku szkolnego oraz ferii i wakacji. Nie obejmuje jednak wypadków, które wydarzyły się z winy dziecka (np. po spożyciu przez nie alkoholu).

Czy musisz zgodzić się na ofertę, jaką proponuje szkoła?

Nie, ubezpieczenie jest dobrowolne. Oznacza to, że nie musisz zgodzić się na nie, nawet jeśli naciska na to szkoła. Prawdą jest jednak, że ubezpieczenie grupowe, które proponuje jest po prostu tańsze niż gdybyś chciała indywidualnie ubezpieczyć dziecko.

Na jaką sumę można liczyć?

Przy grupowej polisie suma ubezpieczenia jest zwykle niska (ok. 10 tys. zł). Dlatego warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia. Wtedy w razie wypadku dostaniemy odszkodowanie zarówno z polisy szkolnej, jak i z dodatkowej.

Na co zwrócić uwagę?

Przed podjęciem decyzji, zapoznaj się z zakresem ochrony, jaką oferuje ubezpieczyciel. Koniecznie zbadaj część dotyczącą sytuacji, których nie obejmuje ubezpieczenie. Zdarza się bowiem, że wyłączone są wypadki, do których doszło poza szkołą (np. w drodze do niej) lub polisa obowiązuje tylko w czasie roku szkolnego i nie obejmuje wakacji.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)