Najgorsze sandały dla dziecka fot. Adobe Stock

Oto najgorsze sandały dla dziecka. Strzeż się ich jak ognia!

Internet zalewa fala takich zdjęć! Te sandałki pięknie wyglądają na sklepowej witrynie, ale... podczas upałów mogą wyrządzić krzywdę twojemu maluchowi.
Agata Bernaciak / 28.06.2020 11:56
Najgorsze sandały dla dziecka fot. Adobe Stock

Sandałki, klapki, adidasy... Każdy rodzic w swojej szafie ma przynajmniej po jednej parze takich butów dla dziecka. Jakie są najlepsze na lato? Odpowiedź jest jedna: na pewno nie takie, jak widać na zdjęciu!

Choć pozornie sandałki te wyglądają uroczo, rodzice dwulatki, która dostała je w prezencie, na długo zapamiętają skutki noszenia tych PLASTIKOWYCH butów...

Wiele kobiet decyduje się na zakup gumowych balerin lub sandałów - ostatnimi laty to jeden z przodujących trendów obuwniczych. Właśnie z tego powodu producenci zdecydowali się na stworzenie takiego modelu butów dedykowanych również dzieciom. Efekt? Obtarcia, rany i odparzenia stóp na całej ich powierzchni!

I choć w przypadku dziewczynki, której poranione stopy widzicie na zdjęciu winę ponosi firma Next, tak naprawdę marka wcale nie ma tutaj większego znaczenia. Plastikowe sandałki i balerinki są do kupienia dosłownie wszędzie - na bazarkach, w marketach, w sklepach obuwniczych dedykowanych dzieciom, a także w popularnych sieciówkach!

Najgorsze sandały dla dziecka
fot. screen Facebook/Hotukdeals

Dlaczego lepiej zrezygnować z gumowych sandałków dla dziecka?

Zadnim zdecydujecie się na zakup gumowych sandałków lub balerin dla swoich córek, zastanówcie się dwa razy. Dziecko latem dużo biega, a w wysokich temperaturach także stopy maluchów intensywnie się pocą.

Niestety sztuczne tworzywo, z którego są wykonywane takie buciki, nie pozostaje obojętne dla delikatnej skóry stóp dziecka. Ma wręcz na nią fatalny wpływ!

Stopy nie oddychają, guma w trakcie chodzenia rozciąga się, a to z kolei sprawia, że dziecko - poza odparzeniami i obtarciami - jest narażone na groźne kontuzje w podczas zabawy (np. na skręcenie nogi w kostce lub upadek skutkujący potłuczeniem całego ciała).

Zdecydowanie lepszym wyborem jeśli chodzi o dziecięce buty na lato będą skórzane sandały z zapiętkiem. Naturalne tworzywo, z którego są wykonane, zapewnia dziecku komfort ich noszenia, a skóra nie rozciąga się i nie odparza powierzchni stóp. Zapięcie na wysokości kostki gwarantuje stabilizację stopy, co zdecydowanie lepiej sprawdza się w trakcie letnich, intensywnych zabaw naszych maluchów.

Polecamy!
„Od 17 lat nie zjedliśmy razem posiłku w spokoju. Od 17 lat samotnie zmagamy się z chorobą córki” – matka upośledzonej Oli o tym, jak wygląda życie z niepełnosprawnym dzieckiem
Skąd dziecko wie, że już czas się urodzić? Poród zależy właśnie od niego!
12-latek po kłótni z matką sam poleciał na Bali. Wcześniej ukradł kartę kredytową i przechytrzył babcię