POLECAMY

Top 5 pomysłów na zimową zabawę z dzieckiem

Nie wiesz, jak zorganizować czas maluchowi? Zobacz 5 propozycji, które na pewno mu się spodobają!
Top 5 pomysłów na zimową zabawę z dzieckiem fot. Fotolia

1. Uprawiajcie sporty zimowe

Zima jest przede wszystkim kojarzona ze sportami zimowymi. I choć ostatnimi czasy raczej śnieg nas nie rozpieszcza, w rejonach górskich jest go całkiem sporo! Jeśli wybieracie się tam na weekend, koniecznie weźcie ze sobą sanki, jabłuszko lub wypożyczcie bardziej profesjonalny sprzęt. To szansa, by dziecko spróbowało czegoś nowego!

2. Zorganizujcie śnieżną bitwę

Najfajniejsze w tej zabawie jest to, że nie ma ograniczeń wiekowych! Wystarczy zebrać grupę znajomych wraz z dzieciakami i wybrać się na spacer do lasu - tam podzielcie się na drużyny. Ubaw po pachy gwarantowany!

3. A może na kulig?

Pamiętajcie, by ubrać się naprawdę ciepło, bo kulig potrwa co najmniej 2 godziny. I zadbajcie, by zwieńczeniem wycieczki w tej wyjątkowej scenerii było ognisko z kiełbaskami!

4. Wybierzcie się na łyżwy!

W przypadku jazdy na łyżwach plusem jest fakt, że wcale nie musicie daleko jechać. Dlaczego? Bo większość polskich miast posiada w ramach "zimy w mieście" nawet po kilka ślizgawek. Na lodowisko wybierzcie się całą rodziną.

5. Propozycje dla zmarźluchów

To, że nie lubisz mrozów, wcale nie oznacza, że powinnaś wraz z maluchem siedzieć w domu. Zamiast wychodzić na powietrze, wybierzcie się na basen, ściankę wspinaczkową czy kręgle.

Poznaj więcej propozycji zabaw z dzieckiem:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Sanki! Jeśli jest duzo śniegu to koniecznie sanki. Kazdy maluch kocha sanki. :) Znajdzcie fajne i bezpieczne miejsce i zabawa murowana. Potem moze być bitwa na śniezki i robienie orzełków na śniegu. Oczywiście dziecko musi być ciepło i odpowiednio ubrane a w plecaku powinny być przekąski oraz coś do picia. Mój maluch ma plecak i termos od Skip Hopa i bardzo sobie chwalimy. Długo trzyma ciepło i jest pojemny. W sam raz na zimowe przygody :)