Pomysły na jesienne prace plastyczne

Zobaczcie 5 propozycji na jesienne prace plastyczne. Wśród nich: figurki z kasztanów i żołędzi, korale z jarzębiny, pieczątki z ziemniaków, malowane szyszki i potworki z rolki po papierze toaletowym.

Podczas spacerów maluchy uwielbiają zbierać kolorowe liście, kasztany, żołędzie i kamienie. Postarajmy się wykorzystać przyniesione „skarby jesieni” i zachęcić dzieci do stworzenia fantastycznych dekoracji! Przed wami 5 propozycji na jesienne prace plastyczne.

Pomysły na jesienne prace plastyczne

Fot. Depositphotos

Kiedy pogoda nie zachęca do zabaw na świeżym powietrzu, prace plastyczne i konstrukcyjne mogą być świetnym sposobem na zabicie nudy. Kasztany, żołędzie, jarzębina, ziemniaki i kolorowe jesienne liście to doskonały materiał do wykorzystania przy zabawach z dzieckiem.

Zobaczcie, jakie cuda można stworzyć!

 

Korale z jarzębiny

Któż z nas nie robił w przedszkolu korali i bransoletek z jarzębiny? To świetna zabawa! Jak zrobić taką własnoręczną biżuterię? Wystarczy ponawlekać jarzębinę na igłę z nitką. Starsze dzieci zrobią to samodzielnie, młodsze mogą podawać jarzębinę dorosłym i decydować o ostatecznym kształcie i długości swojego łańcucha!

Zobaczcie, co jeszcze można zrobić z jarzębiny: Prace plastyczne z jarzębiny - 5 pomysłów!

Pomysły na jesienne prace plastyczne

Fot. Fotolia

 

Figurki z kasztanów i żołędzi

Figurki z kasztanów i żołędzi to jedna z ulubionych prac plastyczno-technicznych dzieci. Aby je wykonać, będziecie potrzebować: szpikulca lub cyrkla, noża, wykałaczek, zapałek, plasteliny, markera, makaronu „kokardki” i kilkanaście żołędzi oraz kasztanów.

Więcej znajdziesz tutaj: Prace plastyczne z kasztanów i żołędzi - 5 super pomysłów

Pomysły na jesienne prace plastyczne

Fot. Depositphotos

Ostrych narzędzi do nakłuwania i przecinania powinni używać wyłącznie rodzice. Dzieci mogą spróbować przebijać kasztany wykałaczkami. Ludziki, koniki, gąsienice, jeże – bez trudu wykonają je samodzielnie. Aby figurki nabrały kolorów, do ich ozdabiania można użyć plasteliny i makaronu.

Pomysły na jesienne prace plastyczne

Fot. Depositphotos

 

Pieczątki z ziemniaków

Polacy uwielbiają ziemniaki nie tylko ze względu na ich walory smakowe, ale także na "wielorakie zastosowanie". Co powiecie na wykorzystanie ich do zrobienia kolorowych jesiennych pieczątek? Aby zrobić stemple, przetnijcie ziemniaka na pół. Za pomocą foremek do ciasta i noża wytnijcie wybrane kształty. Zamoczcie w farbie i stemplujcie do woli!

Więcej pomysłów tutaj: Zabawy z ziemniakami - 5 super pomysłów

Pomysły na jesienne prace plastyczne

Fot. Fotolia

 

Malowane szyszki

Ciekawym pomysłem na jesienną zabawę plastyczną może być także malowanie szyszek. Kto powiedział, że te "jesienne skarby" muszą być szare i smutne? Weźcie farby i pomalujcie je w swoich ulubionych kolorach! Jeśli kochacie błyskotki, jeszcze wilgotne szyszki otoczcie w brokacie (dziewczynki będą zachwycone), możecie je także ozdobić kulkami kolorowej plasteliny i stworzyć "bajeczne drzewka owocowe".

Pomysły na jesienne prace plastyczne

Fot. Fotolia

 

Potworki z rolki po papierze toaletowym

Coraz więcej dzieci obchodzi jesienią Halloween. Ciekawą pracą plastyczną jest wykonanie nietoperzy z rolek po papierze toaletowym. Aby je zrobić, zegnijcie z dwóch stron rolkę tak aby powstały uszy nietoperzy (w środek możecie przełożyć nitkę lub drucik, wtedy będą mogły latać). Z kartki czarnego brystolu wytnijcie im postrzępione skrzydła i przyklejcie klejem typu Magic. Markerem dorysujcie oczy i śmieszne usta z zębami. Potworki z rolki gotowe!

Inny pomysł tutaj: Potwory z rolek toaletowych – dziecięce dekoracje na Halloween

Pomysły na jesienne prace plastyczne

Fot. Fotolia