POLECAMY

Pomysł na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka kojarzy się nam z radością, entuzjazmem i niecierpliwością związaną z koniecznością oczekiwania na prezenty, jakie czekają na maluchy tego dnia. Niestety, dorośli są zagonieni, zapędzeni, w związku z czym niekiedy zapominają o tym ważnym dla ich pociech święcie.

Dzień Dziecka kojarzy się nam z radością, entuzjazmem i niecierpliwością związaną z koniecznością oczekiwania na prezenty, jakie czekają na maluchy tego dnia. Niestety, dorośli są zagonieni, zapędzeni, w związku z czym niekiedy zapominają o tym ważnym dla ich pociech święcie.

Efekt? W ostatniej chwili kupują prezent, który ani nie cieszy, ani nie bawi. Tymczasem dziecko to mały człowiek, który bardzo pilnie obserwuje świat. Zabawki muszą więc zostać dobrane dokładnie do jego wieku. Im dziecko jest starsze, tym bardziej trzeba się liczyć z jego zainteresowaniami, potrzebami i uzdolnieniami.Dzień Dziecka kojarzy się nam z radością, entuzjazmem i niecierpliwością związaną z koniecznością oczekiwania na prezenty, jakie czekają na maluchy tego dnia. Niestety, dorości są zagonieni, zapędzeni, w związku z czym niekiedy zapominają o tym ważnym dla ich pociech święcie. Efekt? W ostatniej chwili kupują prezent, który ani nie cieszy, ani nie bawi.

Tymczasem dziecko to mały człowiek, który bardzo pilnie obserwuje świat. Zabawki muszą więc zostać dobrane dokładnie do jego wieku. Im dziecko jest starsze, tym bardziej trzeba się liczyć z jego zainteresowaniami, potrzebami i uzdolnieniami.

Obchodzenie Dnia Dziecka w przypadku niemowlaka jest stosunkowo proste. Najlepszym rozwiązaniem będą maty edukacyjne (np. mata edukacyjna Kurczak BabyOno, mata do zabawy Lew Canpol). Z całą pewnością dobrym pomysłem będą też karuzele (m.in. Karuzelka z pozytywką Pomysł na Dzień DzieckaBabyOno, Karuzelka plastikowa Misie i Kaczuszki Canpol, Karuzelka pluszowa żółwie Canpol), które można przymocować nad łóżeczkiem. Ich ciche melodie oraz kolorowe, wesoło obracające się pacynki są doskonałym elementem, który przyciąga wzrok maluszka, a jednocześnie uspokaja go i pozwala zasnąć. Ponadto zawsze można sięgnąć po sprawdzone prezenty takie, jak grzechotki (np. grzechotka “Motyl” firmy NUK, grzechotka obrotowa BabyOno), gryzaki (gryzak elastyczny Happy Canpol, gryzak wodny "Delfin" Canpol). Te ostatnie są coraz częściej bardzo kolorowe, dzięki czemu dziecko może się nimi bawić, a jednocześnie przy ich pomocy łagodzić ból podrażnionych dziąseł.

Tym najmłodszym najwięcej radości sprawią grzechotki do wózka (np. pałąk do wózka Krówka Brevi, grzechPomysł na Dzień Dzieckaotka do wózka Pluszowe Misie Canpol). Charakteryzują się one dużymi i wyraźnymi kształtami. Trochę większe dziecko, mające miesiąc lub dwa na pewno z radością będzie bawiło się nową, ale niezbyt dużą grzechotką (Grzechotka kwiatek new), ponieważ maleńkie rączki sobie cięższą nie poradzą.

Nie da się ukryć, że kołysanie to jest to, co małe dziecko uwielbia najbardziej. Z tego też względu przydatna będzie kołyska Swing 'N'BOMUCE - huśtawka, która może służyć do chwili, gdy dziecko skończy dwa i pół roku. Bez wątpienia jest to prawdziwie udany prezent, dlatego warto go kupić tuż po narodzinach maleństwa.

Nieco większe niemowlęta wymagają zupełnie innych zabawek. Kiedy dziecko dorośnie już na tyle, że podczas kąpieli siedzi samodzielnie w wanience, warto sprezentować mu zabawkę, która naprawdę je rozbawi. Dobrym pomysłem są zabawki kąpielowe, z którymi coś dzieje podczas zabaw (np. Little Tikes Świecący krab do kąpieli). Dla nieco stPomysł na Dzień Dzieckaarszych dzieci przydatna będzie w kąpieli książeczka zmieniająca kolor w wodzie firmy Canpol.

Kiedy dziecko skończy roczek jest zainteresowane już zupełnie innymi zabawkami. Z całą pewnością zabawny samochodzik reagujący na ucisk małej rączki poprzez wydawanie głosu i podskakiwanie (Simba Telefon Samochód), to będzie bardzo udany prezent na Dzień Dziecka. Bez względu na płeć naszej pociechy. Chłopca z całą pewnością bardzo ucieszy kolorowa kierownica (Tolo Kierownica Zabawka), która sprawi, że poczuje się on jak prawdziwy kierowca.

Pierwszy rok życia przynosi najwięcej zmian w rozwoju dziecka, w kolejnych latach powoli zaczynają się kształtować jego zainteresowania. Kupowanie zabawek powinno więc być ukierunkowane na indywidualne potrzeby malca. Dwuletnie dziecko wie już, że jest chłopcem lub dziewczynką, ale w tym wieku nie warto jeszcze wybierać zabawek pod względem płci. Zarówno dziewczynka, jak i chłopiec równie chętnie pobawią się klockami (Poznaję kolory Klocki, Smoby Puzzle Kostki Cottons). Poza tym dzieci niezależnie od płci pobawią się wspaniałą kolejką (Brio Zestaw Kolejki Mickey ClubHouse).Pomysł na Dzień Dziecka To wspaniały prezent dla dziecka w wieku od lat 2, ale chyba bez określania górnej granicy... Bez wątpienia sprawi frajdę nie tylko najmłodszym, ale i całkiem dorosłym domownikom...

Kolejnym prezentem dla całej rodziny są klocki z serii Lego. To prawdziwie udany podarunek dla dziecka w każdym wieku. Wiele rodzajów tych klocków ma również znaczenie edukacyjne. Zastanówmy się przykładowo, co małe dziecko wie o dinozaurach? Pewnie nic lub niewiele, tymczasem dzięki serii Klocki Duplo 5596 Urodziny Dinozaura, będzie mogło poznać ten dawno wymarły, ale fascynujący gatunek zwierząt. Przy pomocy klocków będzie można wytłumaczyć dziecku czym jest pożar (Klocki Duplo Fire 5601 Remiza) oraz w jaki sposób funkcjonują takie pojazdy, jak zamiatarka (Klocki Duplo 4978 Zamiatarka) czy Cysterna (Klocki Lego Duplo 6505 Cysterna).

Zainteresowanie tego typu klockami trwa zazwyczaj do wczesnych lat młodości: dzieci w wieku przedszkolnym ucieszy prezent w postaci klocków - samochodów wyścigowych (Klocki 8157 Ferrari 3) lub związanych z filmami, które zainteresują nieco starsze pociechy (np. seria z Indianą Jonesem - Klocki 7624 Pojedynek w dżungli). Oczywiście, im dziecko jest starsze, tym zestawy sPomysł na Dzień Dzieckakładają się z większej ilości klocków (m.in. Klocki Lego Lot Samolotem 7683).

Dzień Dziecka to praktycznie początek ciepłych, zazwyczaj letnich dni. Z tego też względu jeśli posiadamy własne podwórko, działkę lub duży balkon, to zabawki outdoorowe na pewno staną się pretekstem do dobrej zabawy. Niewątpliwie piaskownica (Little Tikes Żółwiowa Piaskownica, Little Tikes Piaskownica Plac Budowy) to najwspanialsze miejsce dla dziecka. Warto też znaleźć odrobinę przestrzeni na zjeżdżalnię (m.in. Little Tikes Zjeżdżalnia zielona lub czerwono-niebieska). Dużo radości sprawi też basen ogrodowy (Little Tikes Basen Grubościenny), w którym zmieści się nawet dwójka maluchów.

W wieku przedszkolnym rodzą się w dziecku pierwsze pasje kolekcjonerskie. Ich źródłem mogą być filmyPomysł na Dzień Dzieckai bohaterowie (Spiderman – pozytywny bohater i szara sieć z przyssawkami). Z kolei dziewczynki lubią zbierać małe i zazwyczaj różowe kucyki (Hasbro My Little Pony Kucyki na herbatce). Dorównują im również chłopcy, którzy gdy raz poznają miniaturowe figurki konia (Schleich Klacz Shire), natychmiast pragną zdobyć je wszystkie.

Dziewczynki w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym bardzo chętnie bawią się lalkami. Świetnym prezentem na Dzień Dziecka jest lalka, która przypomina maleńkie dziecko (ANNABELL Lalka funkcyjna płacząca). Producent wyposażył ją we wszelkie akcesoria do opieki, spacerów i podróży. Oczywiście, nie należy jednak zmuszać dziewczynek do bawienia się lalkami, jeśli one uparcie wybierają samochodziki.

Starsze dzieci chętnie zajmą swój czas grami planszowymi, ale w tym przypadku potrzebna jest ingerencja osób dorosłych. Chodzi bowiem o dostosowanie treści gry do wieku dziecka. Najbardziej interesujące dla naszych pociech wydają się gry komputerowe lub przeznaczone na konsole. Można jednak zacząć nieco inaczej - kupić dziecku grę planszową na komputer (Trefl Gra Skarb Zakonu Granie na Ekranie) i potem ewentualnie spróbować gier zręcznościowych, które są niemożliwe do grania za pośrednictwem komputera (Raven Gra Kicky Ricky). Okaże się na pewno, że dziecko w czasie gry będzie się świetnie bawiło - oczywiście grę należy dobrać do wieku dziecka. Maluchy chętnie porzucą komputer na rzecz grania z mamą, tatą lub rodzeństwem. Co prawdPomysł na Dzień Dzieckaa, zakup takiej zabawki grozi tym, że dziecko będzie ciągle nas prosiło o wspólną grę, jednak wspólne spędzanie czasu bardzo spaja rodzinę i pozwała jej lepiej funkcjonować. Dobre dla rodziny są również puzzle. Ich wybór jest tak ogromny, że naprawdę trudno je wszystkie wymienić. Puzzle zostały dostosowane do wieku osoby, która będzie je układać, w związku z czym można kupić produkty:


  • do 100 elementów (m.in. Trefl 30 el. Skunksik i Bambi, Raven 2x20 el Straż Pożarna),
  • między 100 a 500 elementów (np. Trefl 500 el. Jezioro Toblino Włochy, Trefl 500 el. Gwiazdy High School Musical),
  • liczące 501-1500 elementów (np. Trefl 1500 el. Canoe na Jeziorze Kanada, Castor 100 el. Hummer H3),
  • powyżej 1500 elementów (m.in. Castor 2000 el. Gdzieś na Oceanie, Trefl 3000 el. Jeziorko w Dolomitach),
  • trójwymiarowe (Trefl 500 el. 3D Jachty)
  • kule (Raven 240 el. Kula Schimmel Biały Tygrys).

Bez względu na rodzaj puzzli dostarczają one niezapomnianych przeżyć, uczą skupienia oraz wyobraźni przestrzennej. Nie ma bowiem nic lepszego niż nauka przez zabawę. Temu też służą gry edukacyjne (np. Trefl Gra Num6ers Mickey Mouse, Trefl Gra Cyferki), które zostały skonstruowane w ten sposób, aby dziecko uczyło się nie wiedząc o tym.

Wymienione powyżej prezenty są jedynie niewielką częścią z ogromnego zasobu pomysłów. Bez względu na podarunek, który się ostatecznie wybierze, warto pamiętać o tym, aby miał on walory edukacyjne i aby cieszył Malucha. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż roześmiana twarz naszej pociechy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/7 lat temu
Polecam gry planszowe, klasyczne ukladanki i zgadywanki na przyklad z Adamigo
/8 lat temu
Ostatni dzien dziecka to byl kinderbal z 5 przedszkolakami. Postawilam na gry i zabawy, wszyscy bawili się swietnie. Polecam dla mniejszej i wiekszej grupy, z wlasna pociecha. Gry edukacyjne to naprawde wartosciowa opcja w wychowaniu dziecka, daje wiele korzysci a mozliwosci jest naprawde sporo.
/8 lat temu
Ja na dzień dziecka dla mojego Krzysia kupiłam teleskop Opticon. To mój 8-letni astronauta chciał koniecznie mieć taki sprzęt. Koleżanka mi doradziła, że w sklepie teleskop.pl nie przepłacę, więc kupiłam. Wszyscy są zadowoleni.
POKAŻ KOMENTARZE (2)