Nowości książkowe dla dzieci na lipiec 2022. 21 ciekawych pozycji, idealnych na wakacje

Wakacje to czas relaksu, jednak wydawnictwa książkowe nie zwalniają tempa - również w tym miesiącu pojawi się w księgarniach sporo nowości. Standardowo wyłoniłyśmy dla was prawdziwe perełki, które zasługują na szczególną uwagę. Przydadzą się na wakacyjny wyjazd.
Weronika Kwaśniak / 07.07.2022 05:59

W lipcu wiele premier to tzw. kreatywne książeczki z zadaniami na wakacyjne podróże, czyli pozycje z naklejkami lub suchościeralnymi pisakami, które umożliwiają wiele godzin ciekawej zabawy, połączonej oczywiście z nauką. Nie da się ukryć, że to najbardziej rozbudowana kategoria w tegomiesięcznym zestawieniu. Nie zabraknie też nowości fabularnych.

Kreatywne książeczki z zadaniami

Seria Książka do wyklejania to ulubieni bohaterowie, zaklęci w naklejkach wielokrotnego użytku, które dają możliwości aranżacji wielu scenek. W lipcu 3 nowe tytuły: Cocomelon, Muminki i My Little Pony (wersja filmowa). Warto zerknąć również na serię pt. Spostrzegawczy maluszek - w niej aż 5 nowych tytułów: Dinozaury, W domu, W drogę, Na wsi i Zwierzaki. Każda z nich to wiele ciekawych zadań, opatrzonych kolorowymi naklejkami.

Fani Świnki Peppy z pewnością nie będą zawiedzeni. W tym miesiącu premiera 3 nowych części Zadania do ścierania, w których najmłodsi mają okazję rozwiązywać zadania z sympatyczną świnką w roli głównej. Wszystko przy użyciu suchościeralnego pisaka.

Fabularne nowości na lipiec

A co z tymi, którzy nie szukają kreatywnych zadań, a dobrej fabuły i ciekawej lektury na wakacyjny czas? Misia i jej mali pacjenci zapraszają na zupełnie nowe przygody - tym razem dziewczynka wybierze się w góry. "Tajemnica francuskiej willi" i "Nata i czarownice" to pozycje dla nieco starszych czytelników (przedział wiekowy 9-12 lat). Tutaj nutka niepewności i odrobina magii, przeplata się z dreszczykiem emocji - nawet dorośli wciągną się w te ciekawe fabuły.

Czytaj także:
7 książek, które przybliżą dzieciom temat wojny i uchodźców
20 książek o lecie, które przywołają tę piękną porę roku