Książki dla dzieci o lecie. 20 świetnych tytułów - przywołaj lekturą najcieplejszą porę roku

Książki dla dzieci o lecie przenoszą czytelników wprost w upalne dni. Na wakacje wyjeżdżają bohaterowie znanych i lubianych serii: Kicia Kocia, krowa Matylda, Wesoły Ryjek i Zuzia. Na rynku nie brakuje też przyrodniczych opowieści o lecie, które przedstawiają polską naturę latem.
Weronika Kwaśniak / 02.06.2022 05:21

Wszyscy z nostalgią myślimy o lecie - wieczornym rechocie żab, ciepłych promieniach słońca na twarzy, smaku czereśni zrywanych prosto z drzewa i zapachu świeżo skoszonej trawy. Warto przywołać te emocje za pomocą odpowiedniej lektury. W tym tygodniu w ramach naszego cyklu o książkach dla dzieci, prezentujemy najlepsze propozycje związane z latem.

Lato w popularnych seriach książkowych

Chyba nie ma w Polsce rodziców przedszkolaków, którzy nie słyszeliby o Kici Koci - ta rezolutna kotka przeżywa same wspaniałe przygody. Oczywiście, w serii znajdziemy też opowieść z latem w tle. Kicia Kocia wraz z mamą i Packiem wybiera się na plażę.

Na wakacje wyrusza najsławniejsza krowa pocztowa na świecie - urocza Matylda. To wcale nie jest jedyna znana bohaterka, która rozkoszuje się urokiem letniego wypoczynku. Basia z serii Zofii Staneckiej, Tola z serii Anny Włodarkiewicz i Zuzia z serii "Mądra Mysz" również wyjeżdżają na wakacje.

Lato w książkach o przyrodzie

Seria Młodzi Przyrodnicy, dobrze znana nie tylko samym młodym przyrodnikom, ale również ich rodzicom, w tym roku wzbogaca się o części związane z poszczególnymi porami roku i zilustrowane pięknymi zdjęciami polskiej natury. W czerwcu premiera części o lecie!

Żubr Pompik i jego niesforna rodzinka to inni dobrze znani bohaterowie. Dzięki autorowi, Tomaszowi Samojlikowi, dzieci mogą poznawać przyrodę wszystkich polskich parków narodowych. W serii nie brakuje oczywiście części o lecie.

Czytaj także:
16 książek dla dzieci z bohaterami popularnych bajek
Książki dla dzieci o wojnie i uchodźcach

Redakcja poleca

REKLAMA