24 nowości książkowe dla dzieci, które mają premierę w maju 2022

Wiosna nadal rozkwita nowościami wydawniczymi. Jak co miesiąc, wybór tych najciekawszych nie był łatwy. Specjalnie dla was wybrałyśmy więc 24 perełki, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Książki są przeznaczone dla różnych grup wiekowych - to propozycje dla maluszków, przedszkolaków, a także dzieci w wieku szkolnym.
Weronika Kwaśniak / 25.05.2022 10:51

Maj to pełnia wiosny, co widać nie tylko za oknem, ale również na rynku wydawniczym. W tym okresie zbliżają się też różne małe święta - najpierw wiele osób czeka wybór idealnych książek na Dzień Mamy, potem książek na Dzień Dziecka, a na koniec większość z nas przygotowuje się do świętowania Dnia Ojca. Chociaż na tę pierwszą i ostatnią okazję niezbyt przydadzą się propozycje z naszego przeglądu nowości, to jako prezent na Dzień Dziecka - jak najbardziej.

Nowości książkowe maja 2022 dla maluchów

Jak co miesiąc, pojawiają się kolejne nowości w serii Akademia Mądrego Dziecka. Tym razem dzięki niej, maluchy będą mogły lepiej poznać swoje emocje. Warto też zwrócić uwagę na 2 nowe tytuły autorstwa Hectora Dexeta, które ukazały się nakładem Mamanii. Przykuwają wzrok nie tylko pięknymi ilustracjami, ale również ażurowymi wycięciami.

Kicia Kocia też nie zawodzi swoich fanów - w maju mogą oni cieszyć się z nowej części z okienkami, dzięki której przeniosą się wprost do wiejskiej zagrody. No i jeszcze absolutna perełka - całkiem świeża seria od wydawnictwa Wilga, czyli „Hela sama”.

Majowe nowości dla przedszkolaków

Przedszkolaki też nie będą zawiedzione. Z pewnością wszystkie czekają na gorącą premierę nowych przygód Jadzi Pętelki. Prawdziwa gratka to trzecia część perypetii Matyldy i Tymona, z serii autorstwa Ilony Kosteckiej. Z kolei wydawnictwo Harper Kids wypuszcza na rynek aż 4 części przygód prosto z Doliny Muminków. Polecamy też zerknąć na 2 piękne picturebooki od Zielonej Sowy - „Mały książę” i „Zdalna babcia” to godne uwagi pozycje z tej kategorii.

Nowości majowe dla dzieci w wieku szkolnym

Starszaki też nie mogą narzekać na nudę. Z pewnością chętnie sięgną po 2 nowe powieści Emilii Kiereś („Cynowy rycerzyk” i „Miedziany listek”), a także drugą część serii Dzikusy, autorstwa Joanny Jagiełło. Fanki szalonej Emi i jej Tajnego Klubu Superdziewczyn nie będą zawiedzione - w sprzedaży pojawiła się już czternasta część cyklu. Wydawnictwo Harper Kids spieszy z kilkoma nowościami dla fanów Minecrafta.

Czytaj także:
Książki dla dzieci o wojnie i uchodźcach
Książki dla dzieci z wiosną w tle