Mądre prezenty na komunię 2023: co kupić dziewczynce i chłopcu w ten wyjątkowy dzień? Oto praktyczne prezenty komunijne

Jak wybrać mądry prezent na komunię? To niełatwe zadanie - propozycji na rynku jest naprawdę wiele. My polecamy zainwestować np. w czytnik e-booków albo wartościową książkę. Dobrym pomysłem jest także zakup mikroskopu albo teleskopu, dzięki któremu dziecko będzie mogło rozwijać naukowe zainteresowania.
Weronika Kwaśniak / 07.04.2023 13:02

Temat prezentów komunijnych budzi kontrowersje już od lat. Wielu narzeka, że ta uroczystość dawno zatraciła swój religijny charakter, a zmieniła się w festiwal niemal weselnych stylizacji, wystawnych przyjęć i ekskluzywnych, drogich prezentów. My zdecydowanie jesteśmy przeciwniczkami kupowania na Pierwszą Komunię quada lub najnowszego modelu smartfona. Znacznie lepiej zainwestować w mądry prezent na komunię - np. gadżet, który pozwoli rozwijać dziecku wiedzę, zamiast tkwić bezsensownie przed ekranem. 

Jeśli jesteś rodzicem dziecka pierwszokomunijnego, zadbaj również o duchowy wymiar tej uroczystości - porozmawiajcie o tym, co to jest Komunia Święta, pierwsza spowiedź i poćwiczcie pieśni komunijne. Wybierając prezent na komunię, postaw na coś mądrego i rozwijającego. Większość propozycji z naszej galerii mieści się w przedziale cenowym poniżej 400 zł. Jest też kilka droższych propozycji, na które może złożyć się więcej osób.

Spis treści:

  1. Mądre prezenty na komunię: książka
  2. Gadżet jako mądry prezent na komunię
  3. Prezent na komunię dla miłośników sportu
  4. Nietypowy prezent na komunię

Mądre prezenty na komunię: książka

Pewnie powtarzamy to do znudzenia, ale książka to zawsze dobry prezent - idealny na każdą okazję i na każdą kieszeń! W przypadku Pierwszej Komunii Świętej warto zainwestować w pozycję, która posłuży dziecku dłużej, np. atlas wiedzy. Jeśli wiesz, że obdarowany ma ściśle określone zainteresowania, z pewnością sprawisz mu radość, gdy się do nich odniesiesz - może książka dla fanów Minecrafta? 

Wpisana dedykacja do książki dla dziecka albo krótkie życzenia komunijne, nadadzą prezentowi bardziej osobisty i pamiątkowy charakter. Idealna książka na komunię to oczywiście Pismo Święte albo inna pozycja o tematyce religijnej. Jeśli na Pierwszą Komunię Świętą chcesz podarować pieniądze, rozważ zakup książki jako symbolicznego dodatku do koperty z banknotami.

Gadżet jako mądry prezent na komunię

Co by nie mówić - słyszałyśmy istne legendy o kupowaniu na komunię quada albo najnowszego modelu drona. Uważamy jednak, że dobrodziejstwa najnowszych technologii można wykorzystać mądrze, a jednocześnie nie tracić przy tym fortuny.

Technologiczny/elektroniczny prezent może np. zachęcić dziecko do zdobywania nowej wiedzy. Co powiesz na mikroskop cyfrowy, teleskop albo czytnik e-booków? Na droższy prezent może złożyć się kilka osób. Ten ostatni szczególnie może przydać się młodemu chrześcijaninowi - na czytniku można spokojnie czytać lektury szkolne i zaznaczać najważniejsze momenty. Takie urządzenie nie niszczy wzroku, a ebooki często można pobierać bez limitów w ramach popularnych abonamentów.

Prezent na komunię dla miłośników sportu

Chcesz zachęcić dziecko do aktywności fizycznej? Rower na komunię to ponadczasowy hit na liście popularnych prezentów. A może trampolina ogrodowa albo rolki? Nie tylko maluch będzie wdzięczny, ale również jego rodzice! Droższym wariantem będzie hulajnoga elektryczna. Pamiętaj, aby dokupić także kask, to bardzo ważne dla bezpieczeństwa malucha.

Nietypowy prezent na komunię

A może... zafunduj dziecku wspomnienia? Voucher do parku rozrywki, na gokarty, na cukierkowe warsztaty, bilety do teatru albo sali zabaw to wspaniały pomysł. Pamiętaj też o dodatkowym bilecie dla dorosłego - raczej trudno, żeby dziecko samo skorzystało z atrakcji, więc jeśli zafundujesz też wejściówkę dla rodzica/rodziców, pozbawisz ich dodatkowych kosztów. 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 04.05.2022.

Czytaj także:

Jak się ubrać na komunię dziecka?
Menu na komunię w domu