Klocki Smokuś – nauka bezpieczeństwa dla dzieci

Rodzice jak najwcześniej powinni zapoznawać swoje dzieci z zasadami bezpieczeństwa. Pamiętając, że najmłodsi najszybciej przyswajają wiadomości w czasie zabawy, warto sięgnąć po klocki Smokuś.
/ 24.01.2013 14:46

Klocki Smokuś, pilchr.pl, cena 64zł

Smokuś to drewniana układanka, która poprzez zabawę uczy dzieci zasad gwarantujących ich bezpieczeństwo. Zabawka składa się z dziewięciu sześciennych klocków, zawierających informacje wpływające na kształtowanie właściwych postaw dzieci. Każdy klocek porusza osobny temat z zakresu bezpieczeństwa.

Jedno z zagadnień dotyczy prawidłowego zachowania na drodze. W tym przypadku Smokuś podpowiada dzieciom, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię tylko na pasach, o obowiązku noszeniu na ubraniach odblaskowych elementów, a także o bezwzględnym zakazie wbiegania na jezdnię. Inne zagadnienia nawiązują do prawidłowej postawy dzieci w kontakcie z nieznajomymi, w kontakcie ze zwierzętami, w czasie zabawy na zewnątrz czy w mieszkaniu. Zestaw zawiera także propozycje pytań otwartych sprawdzających wiedzę maluchów. Klocki stanowią doskonałą pomoc dla rodziców oraz nauczycieli podczas zajęć z zakresu bezpieczeństwa. Zachętą do zabawy dla dzieci jest forma układanki, dzięki czemu po prawidłowym ułożeniu klocków powstaje postać sympatycznego smoka w stroju strażnika miejskiego.

Smokuś pomaga również w zapamiętaniu ważnego numeru alarmowego do Straży Miejskiej – 986 oraz zapoznaje dzieci z sytuacjami, które wymagają zwrócenia się o pomoc do osób dorosłych.

Zabawka powstała we współpracy ze Strażą Miejską w Jastrzębiu Zdroju, a jej autorem jest pan Marek Wróbel, emerytowany oficer policji i były komendant Straży Miejskiej, który prowadzi zajęcia w przedszkolach z zakresu bezpieczeństwa.

Produkt powstał z naturalnego drewna i posiada znak bezpieczeństwa CE. Jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

Źródło: Materiały prasowe OmniPro/ (dr)

Zobacz także: Przygotowanie do nauki pisania i czytania - pomoce dydaktyczne