Jak malować pokój dziecka fot. Fotolia

Jak malować pokój dziecka - 3 ważne zasady

W jeden weekend bez trudu pomalujesz ściany i odnowisz pokój dziecka. Skorzystaj z naszych rad.
Małgorzata Świgoń / 19.08.2015 06:36
Jak malować pokój dziecka fot. Fotolia

Chcesz szybko i sprawnie odnowić pokój dziecka? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Jak malować pokój dziecka?

Są trzy ważne zasady w malowaniu. Musisz je poznać! 

Po pierwsze – farba

Zdobycie odpowiedniego koloru farby nie jest problemem. Nawet, jeśli w sklepie nie ma odcienia, jaki sobie wymarzyłaś zostanie bez problemu  dorobiony w mieszalniach, jakimi dysponuje większość sklepów z akcesoriami do malowania. Usługa na ogół jest darmowa, zapłacisz tylko za farbę. O tym, czy kolor będzie dobrze wyglądał w twoim mieszkaniu sprawdzisz przy pomocy  tzw. visualizerów: aplikacji na tablet lub smartfon. Pokażą one ściany dowolnego wnętrza w wybranym przez ciebie kolorze. Możesz też kupić niewielką próbkę farby i pomalować nią fragment ściany.

Po drugie – wałek

Gdy już kupisz odpowiednią farbę dobierz do niej właściwy wałek. Stosuj zasadę: im gładsza powierzchnia, tym krótsze runo, np. do ścian gładkich i średnio gładkich najlepszy będzie wałek o długości włosia 10 mm, zaś do podłoża porowatego: 19-25 mm. Koniecznie zaopatrz się w rurę teleskopową, która znacznie ułatwi ci pracę (nie będziesz musiała korzystać z drabiny).

Po trzecie – kolejność

Pracuj przy świetle dziennym. Wtedy unikniesz niedociągnięć. Malowanie rozpocznij od sufitu, potem pomaluj ściany. Rozprowadzaj farbę długimi, jednolitymi pociągnięciami, w kształcie litery V – unikniesz zacieków. Strefę, którą zaczęłaś malować skończ tego samego dnia. Jeśli zrobisz to później mogą pozostać zgrubienia w miejscu łączenia farby. Lepiej uniknąć nierównych połączeń między ścianą i sufitem

Sprawdź też:

Małgorzata Świgoń