Dzień przedszkolaka - wiadomość dla mam fot. Fotolia

Dzień przedszkolaka - wiadomość dla mam

Prezenty edukacyjne z okazji Dnia Przedszkolaka
Milena Oszczepalińska / 22.09.2014 09:07
Dzień przedszkolaka - wiadomość dla mam fot. Fotolia

W minioną sobotę obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Inicjatywa uhonorowania maluchów powstała w 2009 roku w Łodzi, ale bardzo szybko uzyskała aprobatę całego kraju. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka również poparli tę nową ideę.

Dzień Przedszkolaka uchwalony przez Sejm

Idea wyznaczenia jednego dnia w roku na święto przedszkolaków bardzo spodobała się nie tylko samym zainteresowanym, lecz także polskim władzom. W 2013 roku Sejm postanowił formalnie przyjąć datę, która byłaby obowiązująca w całej Polsce. Zgodnie z uchwałą dzień 20 września ustanowiono Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Dla dzieci takie święto jest dużym powodem do radości. Przedszkola organizują w tym dniu uroczyste pasowanie na przedszkolaka, odbywają się też pikniki rodzinne, gry i zabawy w grupach. Dzieci i rodzice mogą mieć wspaniały czas na poznanie nowych kolegów i integrację w przyjaznej atmosferze.

Ważna wiadomość dla mam przedszkolaków

Księgarnia Szkolna PWN postanowiła przyłączyć się do świętowania Dnia Przedszkolaka. Przygotowała specjalną ofertę rabatową na publikacje dla przedszkolaków. Oferta obowiązuje w dniach 17-30.09.2014 roku.

Wydawnictwo Szkolne PWN przygotowało dedykowany zestaw kart z kolorowankami dla młodszych i starszych przedszkolaków. Jest też coś dla nauczycieli wychowania przedszkolnego - specjalnie sporządzona propozycja inspiracji do zajęć, które można wykorzystać np. w Dniu Przedszkolaka, ale nie tylko. Wszystkie materiały można pobrać ze strony wydawnictwa.

Zobacz też:

Na podstawie materiałów prasowych PWN
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)