POLECAMY

Czy szczepienia powodują autyzm?

Coraz częściej podejmowany jest temat odległych skutków szczepień u dzieci. Chociaż podkreśla się przede wszystkim ich bardzo dobrą skuteczność w ochronie przed patogenami powstaje wiele prac opisujących ich możliwy wpływ na występowanie niektórych chorób.
Czy szczepienia powodują autyzm?

Jedną z wymienianych chorób spowodowanych szczepionkami wymienia się autyzm

Autyzm jest chorobą, która występuje wyłącznie przy współistnieniu dwóch podstawowych czynników, jakimi są:

  1. podłoże, czyli predyspozycja genetyczna, słaby punkt odziedziczony po rodzicach czy dziadkach. Nie chodzi tu o prostą zależność od występowania autyzmu w poprzednich pokoleniach, lecz o występowanie specyficznego typu reagowania na czynniki szkodliwe.
  2. czynnik wyzwalający chorobę np. urazy emocjonalne doznane przez matkę w okresie ciąży, uraz okołoporodowy, traumatyczne przeżycia wczesnego dzieciństwa, zatrucie metalami ciężkimi (zwłaszcza rtęcią zawartą w szczepionkach), błędy dietetyczne, uszkodzenia układu odporności i inne.

Autyzm jako reakcja na szczepionkę?

W zależności od podłoża (słabego punktu) jedno dziecko zareaguje na dany czynnik wyzwalający (np. zatrucie rtęcią) autyzmem, a inne przelotną gorączką czy zapaleniem płuc.

Innymi słowy mówiąc, bez odpowiedniego podłoża, tła genetycznego, żaden czynnik wyzwalający (od szczepionki, poprzez błędy dietetyczne, aż do bodźców emocjonalnych), nie wywoła autyzmu.

Czytaj też: Szczepionka przed zimą

Jakie czynniki predysponują do autyzmu?

Predysponujący do autyzmu typ reagowania charakteryzuje się skłonnością do destrukcji. Podstawowym znaczeniem dla zapobiegania autyzmowi, czy homeopatycznej terapii autyzmu, jest więc zbadanie występowania predysponującego do tej choroby typu reagowania w rodzinie chorego dziecka. Czyli zbadanie (poprzez szczegółowy wywiad), czy w rodzinie występowały przypadki chorób, o takim (destrukcyjnym, autodestrukcyjnym) charakterze. Występowanie w rodzinie tego typu chorób wskazuje na podwyższone ryzyko urodzenia dziecka z autyzmem.

Polecamy: Szczepić się czy nie szczepić

Jak chronić dziecko?

Spośród innych czynników, których warto unikać na pierwszym miejscu należy wymienić szczepienia, w szczególności szczepionkami zawierającymi rtęć. Temat powiązania autyzmu ze szczepieniami budzi wiele emocji. Lawinowe doniesienia rodziców i lekarzy o poszczepiennych przypadkach tej choroby są zagłuszane coraz nowszymi badaniami naukowymi dowodzącymi rzekomo braku związku pomiędzy rtęcią i autyzmem - badaniami sponsorowanymi, jak się nie trudno domyślić, przez koncerny farmaceutyczne produkujące szczepionki. Dlaczego tak się walczy akurat o szczepienia? Aby to zrozumieć wystarczy pomnożyć koszt jednej szczepionki (obojętne czy ponoszony przez rodzica czy przez państwo) przez populację dzieci docelowo z całego świata. Obecnie jednak większość szczepionek nie zawiera w swoim składzie związków rtęci.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/2 lata temu
witaj mam zapytanie do wypowiedzi z dnia 19-04-2013 moj wnuczek takzw d0 12 m-ca rozwijał sie prawidłowo a w 13-14 m-cu po szczepionce zauwazylismy zmiany postepujące ze wskazaniem na autyzm.po wizytach stierdzono autyzm o podłożu psychicznym częściowy do wyprowadzenia wnuczek ma juz 3 latka a objawy wciąż są boj sie co bedzie dalej jek mu pomoc za niedługo pojdzie do szkoły,zaczynam watpic i nie wiem jak mu pomoc.prosze pomozcie
/3 lata temu
co za bzdury, i to ma być wypowiedź lekarza? urazy emocjonalne doznane przez matkę? chyba Pani musi wrócić na studia.. albo po prostu poczytać? jakoś tak dla przykładu odnośnie szczepionek.. http://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/show.html?id=98368
/5 lat temu
od tej potrójnej ,zawiera rtęć .dziecko dostaje je około 12 miesiaca zycia.Mam syna byl zdrowy normalnie sie rozwijał do roku potem zaczela sie rozwijac choroba ,teraz jestem w ciazy boje sie szczepić
POKAŻ KOMENTARZE (2)