mononukleoza u dzieci fot. Adobe Stock

Bezdotykowy termometr dla dzieci

Wysoka temperatura to sygnał, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Z tego powodu warto monitorować ciepłotę ciała dziecka. Bezdotykowy termometr umożliwia pomiar temperatury ciała dziecka nawet podczas snu. Oprócz tego na wyniki pomiarów oczekuje się tylko około 5 sekund.
Marta Wilczkowska / 06.09.2016 12:52
mononukleoza u dzieci fot. Adobe Stock

Kiedy najczęściej chorują dzieci?

Okres jesienno – zimowy to czas wzmożonej aktywności wirusów i bakterii. Nic więc dziwnego, że to właśnie teraz dzieci chorują częściej niż zwykle. Zazwyczaj to właśnie podwyższona temperatura ciała dziecka jest pierwszym symptomem zbliżającej się infekcji. Dlatego zawsze wtedy, gdy maluszek zachowuje się inaczej niż zwykle, jest apatyczny, marudny, ospały, należy sprawdzić temperaturę jego ciała.  

Jak mierzyć temperaturę?

Młode mamy doskonale wiedzą, że pomiar temperatury ciała dziecka nie jest sprawą lekką, łatwą i przyjemną. Dzieci zwykle szybko się niecierpliwą, płaczą i marudzą, ponieważ nie lubią być „skazane” na kilka minut bezruchu – niezbędnego przy mierzeniu temperatury tradycyjnym termometrem. W odpowiedzi na zapotrzebowanie młodych mam i w trosce o komfort najmłodszych powstał termometr bezdotykowy.

Jak działa termometr bezdotykowy?

Wystarczy jedynie 5 sekund, aby wiedzieć, czy maluch gorączkuje czy nie. W tym celu należy zbliżyć termometr do czoła dziecka i poczekać chwilę. Bez niepotrzebnych nerwów i łez.

Termometr bezdotykowy zapewnia szybki i dokładny pomiar temperatury ciała dziecka, także podczas snu maluszka. O tym, że dziecko gorączkuje, poinformuje Cię alarm. A specjalna funkcja pamięci pozwoli Ci skontrolować aż 25 ostatnich wyników pomiarów.

Termometr bezdotykowy posiada duży i czytelny wyświetlacz LCD, dwie skale pomiaru (Celsjusz i Fahrenheit) i energooszczędność (automatyczne wyłączenie po minucie). Posiada funkcję mierzenia temperatury jedzenia lub kąpieli w skali 22 – 80 stopni C.

Zobacz też: Gorączka u dzieci i niemowląt

Źródło: informacja prasowa - Pawłowska Media/ esz