POLECAMY

Niezwykły świat dziecka z autyzmem zaklęty w zdjęciach

Fotografie odkrywające świat chłopca chorego na autyzm są przepiękne i budzą emocje. Zobaczcie sami!
Niezwykły świat dziecka z autyzmem zaklęty w zdjęciach fot. www. timothyarchibald.com

Tata chłopca chorego na autyzm - Timothy Archibald, który jest fotografem - uwiecznił na zdjęciach świat swojego syna. Była to dla niego forma terapii, w czasie, gdy nie umiał się pogodzić z diagnozą lekarzy.

Zdjęcia miały tylko dokumentować chorobę małego Eliasza, a stały się czymś więcej. Nie tylko uwieczniły niepowtarzalny świat dziecka autystycznego ale też zbliżyły do siebie tatę i chłopca.

Timothy, jak sam mówił, nigdy nie próbował wierzyć, że jego dziecko jest zdrowe i udowodnić to. Zależało mu na tym, żeby wejść w świat chłopca i go zrozumieć. Te zdjęcia mu w tym pomogły.

Autyzm - problem zamknięty w ciele i umyśle

 

 

 

 

 

Fotografie: www.timothyarchibald.com

Jak rozpoznać autyzm u niemowlęcia?

Autyzm to zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, które diagnozuje się najczęściej w ciągu pierwszych lat życia. Dziecko autystyczne nie umie m.in. komunikować swoich uczuć, budować relacji z ludźmi i łączyć wrażeń zmysłowych. Zaburzenia pojawiającego się w dzieciństwie nie da się do końca wyleczyć. Można tylko nieznacznie poprawić funkcjonowanie dziecka.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Nt. chociażby autyzmu, jednak w kontekście kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam również na mój blog. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny