300 zł na każde dziecko - gdzie złożyć wniosek na wyprawkę?

dzieci idą do szkoły fot. Adobe Stock
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że pierwsze wypłaty 300 zł na wyprawki dla dzieci są zaplanowane jeszcze na ten rok. Jak ubiegać się o świadczenie?
Marta Kosakowska / 29.06.2018 15:58
dzieci idą do szkoły fot. Adobe Stock

Program 300 zł na każde dziecko prawdopodobnie ruszy już w sierpniu. Premier Mateusz Morawiecki w czasie wizyty w Nowym Mieście nad Pilicą zapewnił, że nowe świadczenie wychowawcze na dzieci zasili budżety Polaków jeszcze w tym roku - pisze Gazeta.pl. Oznacza to, że rodzice dzieci uczących się,  mogą otrzymać pieniądze jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019.

300 zł na każde dziecko - gdzie złożyć wniosek?

Nowa inicjatywna rządu - nazywana analogicznie do programu Rodzina 500 plus - 300 plus lub dobry start - ma pomóc rodzicom dzieci i młodzieży w kompletowaniu wyprawek szkolnych. Świadczenie ma być wypłacane raz na rok. Na razie nie są podane szczegóły ubiegania się o 300 plus na wyprawkę szkolną. Póki co, nie wiadomo, gdzie składać wnioski o pieniądze. Jeśli program faktycznie ma ruszyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, to rząd musi się pospieszyć. Do sierpnia pozostało zaledwie kilka miesięcy. 

Warunki otrzymania wyprawki - 300 zł na każde dziecko

Wyprawka 300 plus ma przysługiwać na każde dziecko w wieku szkolnym do 18. roku życia. Środki będą mogli pobierać wszyscy rodzice bez dodatkowych kryteriów dochodowych. Nie będzie miała znaczenia również liczba dzieci w rodzinie. Co więcej, rodzice nie będą musieli rozliczać się z wydanych pieniędzy.

Rodzice wiedzą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci. My ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim - 

- powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Czy 300 zł na każde dziecko faktycznie wystartuje w przeciągu najbliższych miesięcy? Czas pokaże! Wszystkie najnowsze informacje na ten temat będziemy przekazywać na bieżąco.

Przeczytaj:
„To dyskryminacja!”. Według rządu te dzieci nie zasługują na 500 ani 300 plus?
Matki rezygnują z pracy przez 500 plus. Najnowsze dane są alarmujące

Redakcja poleca

REKLAMA