Prawdomówny test ciążowy

Czy wynik beta-HCG robiony 23. października, który wyniósł <1.00 mlu/ml (stosunek 15 sierpnia), jest już w stu procentach wiarygodny i wykluczający ciążę?

Prawdomówny test ciążowy

Czy wynik beta-HCG robiony 23. października, który wyniósł <1.00 mlu/ml (stosunek 15 sierpnia), jest już w stu procentach wiarygodny i wykluczający ciążę? Czy może w moim organizmie zaszły jakieś hormonalne zmiany, które powodują te wszystkie objawy: biały śluz przez cały cykl (co dotychczas się nie zdarzało), skąpe 3-4 dniowe krwawienia (cykl 30-29 dni), silne bóle podbrzusza i dolnej części brzucha. Od czasu tego stosunku robiłam też testy ciążowe (ostatni 15. listopada), które zawsze pokazywały wynik negatywny. Zaczynam obserwować u siebie silne objawy ciąży urojonej i bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości na podstawie powyższych pytań.

Anna

Wynik badania poziomu beta Hcg jest w 100% wiarygodny już po 7-10 dniach od zapłodnienia. Wynika z tego, że u Pani wynik badania jest wiarygodny (został wykonany po wielu dniach). Na brak ciąży wskazują również domowe testy ciążowe- wykonane w takim terminie są na 100% wiarygodne. „Objawy ciąży” widzą kobiety, które bardzo pragną potomstwa lub te, które wręcz panicznie obawiają się ciąży. Bóle podbrzusza mogą towarzyszyć różnym schorzeniom ginekologicznym. Dlatego jeśli faktycznie występują u Pani warto udać się na wizytę kontrolną do ginekologa (wizyta kontrolna powinna odbywać się co najmniej raz w roku; wykonanie badania cytologicznego, usg, badania ginekologicznego).

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
ja robiłam testy ciążowe strumieniowe i płytkowe na obu mi wyszły dwie kreski chociaż ta druga dojść blada a z testu ciążowego z krwi hcg wyszedł mi wynik 333.74 mam pytanie czy to oznacza ciążę bo do lekarza jestem zapisana dopiero w kwietniu
/5 lat temu
W moim przypadku test ciążowy w dniu 12 października (ostatnia miesiączka 30 sierpnia, termin poczęcia / stosunek ok. 20 września) pokazał lekką drugą kreskę, a 14 października na teście z krwi BetaHcg ilość wyniosła 325 jednostek. Można łatwo wywnioskować (ponieważ hormon ten przyrasta w prawidłowej ciąży w tempie dwukrotnym na dobę), że około 7 października test z krwi tudzież paskowy (kasetowy... jakikolwiek) nie pokazałby żadnej wartości. Dodam, że pęcherzyk ciążowy był widoczny dopiero 18 października (wielkość 2 mm jeszcze bez echa zarodka), a 26 października usłyszałam już bijące serce i zobaczyłam fasolkę wielkości 4 mm.
/3 lata temu
witam ja robiłam test ciążowy z krwi hcg tydzień temu i wynik wyszedł mi 333.74 czy to oznacza ciążę
POKAŻ KOMENTARZE (1)