POLECAMY

Zioła do wyhodowania w domu - także zimą!

Zima za oknem wcale nie stoi na przeszkodzie, by wyhodować swoje własne zielone przyprawy w domu. Zobacz, które zioła możesz wyhodować w doniczce i ile czasu zajmie ci, zanim zerwiesz pierwsze świeże listki.

Zioła do wyhodowania w domu - także zimą!
Majeranek

Uprawa majeranku w doniczce zima jest mniej popularna niż bazylii czy oregano, jednak niektórzy cenią sobie właśnie świeży majeranek zamiast suszonego, choć wiemy, że suszony majeranek jest wyjątkowo aromatyczny. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie wy wyhodować własny, a potem poobrywać listki i ususzyć

Majeranek warto uprawiać w niskiej, ale szerokiej misie, ponieważ płasko się korzeni. Zadbajmy po prostu o to, by donica ta miała odpływ, ponieważ dosyć często będziemy go podlewać. Kiedy tylko miną przymrozki można wystawić go na balkon, lub przesadzić do gruntu. Na zimę ponownie schowamy go w domu (pod warunkiem, że nie jest to odmiana jednoroczna - majeranek występuje w dwóch odmianach).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/3 lata temu
Dla ludzi, którzy nie mają gigantycznych szklarni najlepsze są GrowBoxy. Można takie dostać od http://www.growbox.pl/ Jest całkiem sporo przydatnych akcesoriów i całe sprzęty do uprawy roślin w naszych warunkach.
/6 lat temu
Tylko artykuł nie jest o HODOWLI ale o UPRAWIE. To zupełnie dwie różne czynności. Hodowla zajmuje się tworzeniem nowych odmian roślin, niestety nie wiem czemu ludzie traktują te określenia zamiennie.
/6 lat temu
Jeśli mam do wyboru suszone zioła albo świeże, zawsze wybiorę świeże. Hodowanie ziół to nie takie wielkie poświęcenie:)
POKAŻ KOMENTARZE (4)