Degustacja wina

Centrum Wina zostało importerem dekady

6 listopada 2012 roku w Reducie Banku Polskim miała miejsce jubileuszowa gala 10-lecia Magazynu Wino, podczas której przyznano wyróżnienia dla osób i firm mających udział w rozwoju rynku winiarskiego w Polsce. Centrum Wina zostało uhonorowane Grand Prix Magazynu Wino 2012 w kategorii Importer Dekady.
/ 28.11.2012 14:21
Degustacja wina

Centrum Wina powstało ponad 10 lat temu, kiedy rynek dystrybucji wina w Polsce dopiero zaczynał się rozwijać. Od samego początku swojego istnienia firma sukcesywnie nawiązywała współpracę z najlepszymi producentami wina z całego świata i rozbudowywała swoją sieć sprzedaży. Dzięki temu Centrum Wina stało się liderem wśród importerów wina do naszego kraju - obecnie posiada ponad 20 sklepów w całej Polsce, w których oferuje niespełna 1000 rodzajów wina z ponad 50 winnic.

Nad sprawnym działaniem Centrum Wina czuwa jego prezes - Piotr Kamecki, jeden z pierwszych polskich sommelierów. Dba on nie tylko o odkrywanie coraz to lepszych producentów wina, lecz także znacząco przyczynia się do rozwoju rynku winiarskiego w Polsce - dzięki jego zaangażowaniu Stowarzyszenie Sommelierów Polskich stało się w 2003 roku członkiem L'Association de la Sommellerie Internationale (ASI), prestiżowej organizacji zrzeszającej najlepszych sommelierów z całego świata.

Zobacz też: Domowe wino z ciemnych winogron

Centrum Wina oprócz dystrybucji stara się ponadto upowszechniać w naszym kraju kulturę picia wina, m.in. poprzez organizację licznych degustacji. Dzięki temu z roku na rok Polacy coraz chętniej sięgają po wino i coraz częściej potrafią określić, które rodzaje najlepiej odpowiadają ich gustom. Świadczy o tym zarówno wzrost sprzedaży, jak i liczne strony internetowe poświęcone winom oraz blogi ich miłośników.

Przyznane przez Magazyn Wino wyróżnienie jest dla Centrum Wina szczególnie cenne, biorąc pod uwagę duże zróżnicowanie polskiego rynku winiarskiego. Nagroda Importera Dekady jest ukoronowaniem dotychczasowej pracy ludzi współtworzących Centrum Wina i jednocześnie zobowiązaniem do coraz lepszej pracy przez kolejne 10 lat. Z całą pewnością stanowi ona również potwierdzenie, że prawdziwa pasja i zaangażowanie zawsze prowadzą do sukcesu.

Polecamy również: Jak zrobić wino owocowe domowej roboty?

Źródło: Materiały prasowe Centrum Wina.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)