POLECAMY

Zwolnienia lekarskie na nowych zasadach, czyli kolejna zmiana. Dobra?

Zgodnie z przyjętym 21 lutego przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego papierowe zwolnienia zostaną zastąpione zwolnieniami w wersji elektronicznej.
Zwolnienia lekarskie na nowych zasadach, czyli kolejna zmiana. Dobra? fot. Fotolia
Od 1 stycznia 2018 roku szykują się spore zmiany w kwestii zwolnień lekarskich. Zgodnie z przyjętym 21 lutego przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego papierowe zwolnienia zostaną zastąpione zwolnieniami w wersji elektronicznej. W praktyce oznacza to tyle, że idąc do lekarza, ten nie będzie wystawiał ci papierowego L4, lecz zaznaczy to w internetowym systemie. Będzie to jedyna obowiązująca forma potwierdzająca niezdolność do pracy z powodu choroby, pobytu w szpitalu, czy opiekę nad chorym członkiem rodziny. Obecnie obowiązują obie formy: zarówno wersja papierowa, jak i elektroniczna.

Ta zmiana się nam podoba! Urząd rozliczy PIT za podatnika! Zobacz, jak to działa!

Od 1 stycznia 2018 r. jedyną obowiązującą formą zaświadczenia lekarskiego, dokumentującego czasową niezdolność do pracy z powodu choroby, pobytu w szpitalu albo konieczności osobistego sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny będzie: zaświadczenie lekarskie wystawione w formie dokumentu elektronicznego, wydruk zaświadczenia lekarskiego wystawionego w formie elektronicznej opatrzony podpisem i pieczątką lekarza lub zaświadczenie lekarskie wystawione na formularzu zaświadczenia lekarskiego wydrukowanym z systemu teleinformatycznego ZUS. 
- czytamy na oficjalnej stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)