Wielu narzeka na swoją pracę. A to ciężka, a to wymagająca, a to poświęcająca masę czasu. Inni podkreślają, że wykonywany przez nich zawód jest nudny i nie daje poczucia spełnienia. Poznaj listę 6. najnudniejszych zawodów.
Poznaj listę 10 najmniej stresujących zawodów
Księgowa
Liczy, sprawdza i sporządza raporty. Tak, zawód księgowa przez większość uznawany jest za bardzo nudny. Może dlatego, że nie jest to praca, w której wchodzi się w jakąkolwiek interakcję. Bo niby z czym? Cyferki przecież nie mówią, praca wymaga ciszy i nie pozwala na rozmowy.
Kasjer
Dźwięk kasy, niekończące się kolejki i chmara niezadowolonych klientów. Kasjer lekko nie ma. Do tego jeszcze mało urozmaicona praca, która w zasadzie nie daje wielu emocji.
Poznaj 5 sytuacji, które świadczą o tym, że powinnaś zmienić pracę
Sprzątaczka
Zamiatanie i mycie też nie jest najciekawszym zajęciem. Do tego nie należy do fenomenalnie płatnych. Zawód sprzątaczki, chociaż potrzebny, bywa niestety dość nudny, ponieważ nie wiąże się z praktycznie żadną interakcją. Biuro sprząta się przecież zawsze, gdy nie ma w nim już żadnego pracownika, więc panie sprzątające nie mają możliwośći porozumiewania się z innymi.
Ochroniarz
Jego pracą jest pilnowanie. Niewielka interakcja z innymi oraz monotonia tego zawodu często nudzi. I nie ma się co dziwić, bo ochroniarze sami narzekają na monotonię zawodu, brak wyzwań i codzienne powielanie tych samych czynności.
Zobacz, co może świadczyć o wypaleniu zawodowym
Bibliotekarz
Książki, kurz, ciągła cisza i dla wielu okropna nuda. Chociaż dla niektórych praca bibliotekarza może być pretekstem do ciągłej lektury, większość widzi ten zawód jako smutny i mało interesujący.
Pracownik call center
Siedzi przy biurku, odbiera połączenia albo je wykonuje. Ciągle powtarza te same zwroty, które już po dniu pracy zna na pamięć. Sam ocenia swoją pracę jako nudną.