Wypalenie zawodowe - oznaki zypaelnia w pracy

kobieta zmęczona pracą fot. Fotolia
Zobacz, co świadczy o tym, że twoja kariera popadła w stagnację.
kobieta zmęczona pracą fot. Fotolia

Wypalenie zawodowe to choroba ludzi pracujących. Zmęczenie, znużenie i niezadowolenie z pracy bywa prawdziwym problemem, szczególnie, że w właśnie w biurze powinnaś wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Poznaj sygnały, które mogą świadczyć o wypaleniu zawodowym.

Ogólne zmęczenie

Poranna pobudka jest dla ciebie koszmarem? Zaczynasz myśleć, że po prostu nie lubisz swojej pracy? Przy biurku chce ci się spać, nie czujesz energii i motywacji, a w konsekwencji jesteś mniej efektywna? Najprawdopodobniej to przemęczenie, a twoja praca przestała cię interesować tak, jak na początku. To normalne, że ludzie po pewnym czasie przestają fascynować się swoim zawodem, a nawet uznają to, co robią za nudne. Jeśli jednak twoja niechęć do pracy utrzymuje się dosyć długo, a przyjście do pracy wyzwala w tobie negatywne emocje, koniecznie pomyśl o dłuższym urlopie.

Sprawdź, jak pozbyć się rutyny w pracy 

Brak motywacji

Wiele osób wypalonych zawodowo przestaje odczuwać motywację do pracy. Brak awansów albo możliwości pięcia się po szczeblach kariery działa usypiająco. Jeśli więc wszystko, co robisz wydaje ci się bezcelowe i bez sensu, najprawdopodobniej wypaliłaś się zawodowo.

5 sposobów, jak nie wypalić się w pracy 

Zero satysfakcji

Rutyna w pracy często objawia się brakiem zadowolenia i frajdy z tego, co robisz. Jeśli podwyżka, awans, premia czy projekt zakończony sukcesem, nie sprawiają ci radości, zastanów się nad zmianą pracy. Niestety, bardzo często sfera zawodowa przekłada się na stan zdrowia, nastrój i relacje z najbliższymi. Aby ich nie zniszczyć zastanów się nad tym, postaraj się walczyć z rutyną.

Redakcja poleca

REKLAMA