CV - jak stworzyć ideale CV?

Zobacz, jak stworzyć idealne CV.

Poszukiwanie nowej pracy to spory stres, bo konkurencja jest duża, a wyróżnienie się na jej tle, nie jest prostą sprawą. W czasie, gdy prawie każdy zna po kilka języków, ukończył milion kursów, przynajmniej 2 kierunki i ma doświadczenie tak wielkie, że nie raz nie mieści się na jednej stronie CV, poszukiwanie pracy staje się problematyczne. Zobacz, jak stworzyć idealne CV! Podpowiada specjalista od rekrutacji Randstad - Ewa Grzegorczyk.

5 najgorszych błędów w CV

Jak napisać idealne CV? 

  • CV musi być spójną strukturą (schemat, czcionka, forma),
  • CV nie musi składać się z jednej strony, 
  • CV dobierz do rodzaju firmy, do której rekrutujesz, 
  • nie wysyłaj jednego i tego samego CV na różne stanowiska,
  • jeśli zamieszczasz zdjęcie w CV, to powinno być to profesjonalne zdjęcie,
  • CV powinno kończyć się zgodą na przetwarzanie danych: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)."
  • stwórz podsumowanie CV (summary), czyli krótki opis o sobie i dlaczego to właśnie ty jesteś najlepszym kandydatem na dane stanowisko. 

Co warto zrobić tuż przed rozmową kwalifikacyjną?

Tagi: CV
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/12.04.2018 00:47
istotnie angie, jest to bardzo pomocny kreator. Od zawsze uważałam, że strona graficzna to podstawa dobrego CV i tam takowe można sobie przygotować :) Polecam :)
/16.10.2017 17:30
Dokładnie, ważne jest żeby modyfikować swoje cv pod konkretne stanowisko, zawsze dodać coś unikatowego do każdej cefałki;) no i fajnie jakby jakos to cv wyglądało, ja np nie ppotrafię robić jakiś ładnych graficznie cv więc jedynym ratunkiem są kreatory, które są bardzo różne.. najczęściej mało pomocne, choć jest jeden, z ktorego korzystałam i byłam zadowolona naprawdę - szybkiecv.pl