Co daje coaching fot. Fotolia

5 zalet coachingu

Wiedziałaś, jak bardzo może pomóc w twoim rozwoju osobistym?
Milena Oszczepalińska / 07.12.2015 06:34
Co daje coaching fot. Fotolia

Specjalistów od coachingu jest teraz naprawdę wielu. I, co ciekawe, wydaje się, że rynek ma ogromny potencjał. Wiele firm zatrudnia już trenerów na stałe. Inne organizują szkolenia jak najczęściej. Wszystko po to, by zwiększyć efektywność pracownika. I to faktycznie działa!

Co daje coaching?

1. Zwiększona wydajność pracy

Dzięki nauczeniu się, jak zarządzać czasem i jak ustalać priorytety oraz zrozumieniu, co jest najważniejsze dla mnie jako dobrego pracownika, jesteśmy w stanie pracować lepiej, z większymi efektami.

2. Wyższe poczucie odpowiedzialności

Skoro pracodawca wysyła nas na takie szkolenie lub nawet zatrudnia coacha, to znaczy, że zależy mu na nas i na naszym rozwoju. To wzbudza w nas poczucie odpowiedzialności, ale też lojalności wobec danego pracodawcy.

3. Większa samoświadomość

Trener personalny ma za zadanie pomóc nam odkryć samych siebie. Bez tego nie bylibyśmy w stanie rozwijać się, odkrywać swoich talentów i wykorzystywać ich np. do lepszej pracy.

4. Kształtowanie umiejętności nakierowanych na cel

Trenerzy w pewien sposób programują ludzi tak, by skupiali uwagę na celu i szukali rozwiązań, jak go osiągnąć. Każdy ma inne talenty, ale chodzi o to, by wyciągnąć z każdego to, co najlepsze i co da firmie największy zysk.

5. Skorygowanie  niepożądanych zachowań

Skoro coaching uświadamia nam, jacy naprawdę jesteśmy, jakie mamy zalety, to również wskazuje na nasze wady. A skoro chcemy się rozwijać, jesteśmy chętni do dokonywania w tym celu niezbędnych zmian w naszych charakterach.

Zobacz też inne porady dla pracujących:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)