POLECAMY

Komornik i co dalej.....

Jeżeli wierzyciel uzyskał już nakaz sądowy, sprawa trafia do komornika i rozpoczyna się proces egzekucji sądowej. Proszę także pamiętać, że od każdego pisma zawiadamiającego o wszczęciu egzekucji możemy wnieść zażalenie.
Jeżeli wierzyciel uzyskał już nakaz sądowy, sprawa trafia do komornika i rozpoczyna się proces egzekucji sądowej. Proszę także pamiętać, że od każdego pisma zawiadamiającego o wszczęciu egzekucji możemy wnieść zażalenie.

Przeważnie wymaganym terminem jest 7 dni i bez względu na rodzaj sprawy powinniśmy skorzystać z takiej możliwości.

Komornik i co dalej.....

Co to daje ?
Przede wszystkim wstrzymuje samą egzekucję na jakiś czas aż do rozpatrzenia przez sąd. Być może dopatrzy się jakiegoś uchybienia formalnego, w każdym razie mamy szansę uniknąć konsekwencji egzekucji. Być może wierzyciel zgodzi się wycofać sprawę, jeżeli np. zapłacimy mu połowę lub
przedstawimy dodatkowe zabezpieczenie. W praktyce bardzo ciężko jest przekonać wierzyciela, że korzystniejsze dla niego będzie otrzymywanie raty np. 500 zł niż sumy potrącanej z emerytury np.
120 zł. Wierzyciel będzie się bał, że znów zaległe kwoty nie będą regularnie spłacane. Firmy oddłużeniowe w takich przypadkach mają najwięcej trudności z uzyskaniem ugody, wymaga to wielu negocjacji i poręczeń. Dlatego lepiej nie dopuścić do takiej sytuacji i walczyć wszelkimi możliwymi
metodami.

Przy okazji muszę przypomnieć, że w przypadku egzekucji też obowiązują pewne przepisy. Jeżeli komornik potrąca nam z pensji, to nie może być to suma większa niż 50% wypłaty netto lecz UWAGA! wypłata 607 zł netto czyli 824 zł brutto jest wolna od podatku!!! Natomiast przy potrąceniach z emerytury lub renty nie można zająć więcej niż 25%. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele osób godzi się na zajęcia dużo wyższe i osoby te nawet nie wiedzą, że mogą się bronić lub dochodzić swoich praw.
Natomiast jeżeli komornik przychodzi do domu, musi okazać nam dokument potwierdzający jego prawa, a dłużnik powinien zapisać jego dane. Niedopuszczalne jest działanie komorników z jednego z mniejszych miast naszego regionu, gdy komornik siłą wchodzi do domu dłużnika i bez okazania
jakiegokolwiek dokumentu zaczyna spisywać całe mienie ruchome i na tłumaczenie, że zarówno mieszkanie jak i meble należą do kogo innego, nie reaguje. Do niedawna w Słupsku działał komornik, którego metody nie różniły się specjalnie od metod kumpli AlaL Capone. Pan ten za sukces uważał odebranie 75-letniej staruszce pierzyny. Na szczęście dzięki licznym skargom komornik ten został zwolniony i czeka na rozprawę. Jeżeli macie Państwo pretensje na czynności komornika, radzę wnieść skargę.

Jolanta Skowrońska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (23)
/rok temu
Ja przez długi czas walczyłam o odzyskanie alimentów... mój byly mąż nie placił ich przez 10 lat! uzbierala się niezla suma, pomógł mi ją odzyskać dopiero komornik sądowy Marian Piasecki, za co jestem niezwykle wdzięczna.
/2 lata temu
Nie może być tak, że komornicy nie poniosą odpowiedzialności za zabieranie dzieciom pieniędzy z rządowego programu 500+. Ponieważ pieniądze te z mocy prawa nie podlegają zajęciu to komorników obciąża udowodnienie, że dołożyli należytej staranności aby pieniędzy tych dzieciom nie zabrać, gdy je tak sobie całkowicie beztrosko zabierali, co zresztą wcześniej zapowiadali, że będą je zabierać i nie będą w tym pobłażliwi.
/2 lata temu
Fajne podejście do człowieka mają prawnicy w kancelarii ECPU. Pomagają na każdym etapie zadłużenia, nawet przeciwdziałają egzekucjom komorniczym czego ja jestem najlepszym przykładem. Polecam kontakt online przez ecpu.pl. Dość szybko odp.
POKAŻ KOMENTARZE (20)