Wzrost płacy minimalnej 2017

pieniądze fot. Fotolia
Poznaj najnowsze rozporządzenie premier Beaty Szydło.
pieniądze fot. Fotolia
Beata Szydło podpisała nowe rozporządzenie zwiększające stawkę minimalnego wynagrodzenia brutto. Od 1 stycznia 2017 roku każdy, kto jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę, nie zarobi mniej niż 2 tys. zł brutto. Zobacz, co się zmieni i czy wzrost minimalnego wynagrodzenia przyniesie same pozytywy. 


Sprawdź, jakie zmiany w umowach o pracę pojawiły się od września 2016

 

Co się zmieni?

W 2016 roku minimalne wynagrodzenie wynosiło 1850 zł. Z dniem 1 stycznia 2017 roku zostanie zwiększone o 150 zł. Czy to dużo? Zdecydowanie tak. Dla pracownika to aż 1 800 zł więcej w perspektywie całego roku

Oblicz, ile wyniesie twoje wynagrodzenie netto

 

Czy wzrost minimalnego wynagrodzenia to wyłącznie plusy?

Zwiększenie tzw. minimalnej krajowej to też ryzyko zwolnień wielu pracowników oraz poszerzenia się szarej strefy. W przypadku mikroprzedsiębiorstw wzrost minimalnego wynagrodzenia do 2000 zł to rewolucyjna zmiana, która może stanowić spory problem związany z zatrudnieniem. W konsekwencji wiele małych i średnich firm może zwolnić część pracowników, albo zmienić ich umowy – z umowy o prace na umowę zlecenie lub o dzieło. Część przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na zapłatę pracownikom minimum 2000 zł brutto, najprawdopodobniej wkroczą w szarą strefę, zatrudniając na czarno.
 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA