Kobieta w biznesie - jak się zmienia jej zachowanie i temperament fot. Fotolia

Kobieta w biznesie - jak się zmienia jej zachowanie i temperament

Pewne cechy powinna posiadać każda bizneswoman.
Milena Oszczepalińska / 28.01.2015 11:18
Kobieta w biznesie - jak się zmienia jej zachowanie i temperament fot. Fotolia

Wydaje się, że nie każdy do biznesu jest po prostu przygotowany, że niektórzy się nie nadają, nie mają stosownych predyspozycji, umiejętności. Być może jest to prawdą, ale nie możemy zapominać także o drugiej stronie medalu. Czy to, że jesteśmy przedsiębiorcami, w jakikolwiek sposób nas zmienia? Okazuje się, że tak. Sprawdźmy, jak to wygląda u nas - kobiet.

Dlaczego jedne z nas decydują się na założenie biznesu a inne nie?

Decydują o tym cztery rzeczy:
  • osobowość;
  • postawa;
  • przekonania;
  • temperament.
Można by do tego dodać jeszcze np. możliwości finansowe, ale uznajmy, że są one w tym przypadku rzeczą wtórną (nie wynikają one z naszego wnętrza, a właśnie to chcemy wziąć pod uwagę).

Kto ma szansę na powodzenie w biznesie?

Biorąc pod uwagę osobowość, kobiety pełne optymizmu i jasnych myśli mają dużo większe szanse na odniesienie sukcesów zawodowych niż te, które zawsze znajdują jakieś problemy. Kluczem do sukcesu w biznesie jest zawsze oczekiwanie pozytywnych rozwiązań, nawet w trudnych warunkach. Taka postawa ułatwia przetrwanie cięższych czasów i jest motywująca. Kobiety niedoceniające swoich dotychczasowych poczynań, przepełnione czarnowidztwem mogą się zniechęcić już po pierwszych porażkach i odpuścić dalszą karierę.

Nie ma sensu rozpamiętywać przeszłości tylko po to, by się zadręczać. Bycie przebojowym, otwartym i pełnym nadziei zdecydowanie ułatwia odnieść sukces w biznesie. Sprawdzone jest również, że kobiety, które są mniej emocjonalne, takie, które potrafią powstrzymać swoje uczucia i nie dopuszczają do ich dominacji podczas podejmowania decyzji, lepiej radzą sobie w biznesie. Podobnie jest z osobami zadowolonymi z życia, świadomymi własnych mocnych stron, sumiennie dążącymi do osiągnięcia celu - sukces przyjdzie do nich zdecydowanie szybciej.

Zobacz też: