Dziewczyny trafiły w sam środek paryskiego tygodnia mody. Ich zadanie? Zdobyć pracę oraz jak najlepiej wypaść podczas sesji zdjęciowej. Stawka jest naprawdę wysoka. Oto ich być albo nie być!

WIDEO

player placeholder

Aby oswoić się z Paryżem, dziewczyny przeszły przyspieszony kurs francuskiej elegancji pod okiem Vincenta Mc Dooma. Najpierw wybrały ubrania, które ich zdaniem najlepiej oddawały francuski szyk, następnie te, które najlepiej odzwierciedlały ich charakter. To właśnie w nich zaprezentowały się przed Mc Doomem. W zadaniu tym liczył się nie tylko strój, lecz także sposób, w jaki się poruszały. Justin Bieber zmienił się w księżną Dianę - zawyrokował Mc Doom na widok Michaliny. Manios zrobiła na nim duże wrażenie, lecz to nie ona, a Ania zgarnęła nagrodę główną w postaci spódniczki. Jakiego projektanta? Tego nie wiemy. Ania nie podzieliła się z nami tą informacją, za to wyraźnie podkreśliła, że spódniczka warta jest 2400 tysiąca złotych. To z pewnością najdroższy ciuch w jej szafie i pewnie nie ostatni... Myślę, że Ania zaskoczyła nas wszystkich. Bo czy spodziewalibyście się po niej takiej zaradności i determinacji? To właśnie ona podbiła Paryż!

m125467-f8a7627
m225467-3424f11
Zobacz także:

Kolejne zadanie polegało na zdobyciu zleceń. Dziewczyny miały to obskoczenia cztery castingi rozlokowane w różnych częściach Paryża. Ani jako jedynej udało się dotrzeć na wszystkie, oczarować swoją osobą projektantów i zgarnąć cztery zlecenia. Co więcej, podczas gdy reszta dziewczyn stworzyła duety - Ania działała w pojedynkę. I to dość skutecznie. Gdy coś nie poszło po jej myśli, nie bała się poprosić o drugą szansę. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Olga powinna powtrzymać się od złośliwych komentarzy. Bo w finale głosują widzowie. Top Model to przede wszystkim konkurs popularności. Kto ma większe szanse na wygraną - infantylna, acz zaradna dziewczyna czy napuszona lala? Chyba nie muszę odpowiadać na to pytanie. Najgorzej z zadaniem tym poradziła sobie Honorata. Nie udało jej się zdobyć żadnego zlecenia. Wszystko przez zbyt krągłe biodra. I ogólnie za dużą jak na standardy high fashion sylwetkę. Ratunkiem miała być sesja: życie codzienne z Paryża.

m325467-d7d3c64
m425467-5ffa58b

Uczestniczki programu stanęły przed obiektywem Andre Rau. Każda z nich pozowała w innej scenerii. Ani przypadła w udziale bajeczna karuzela. I tak ziściło się jej marzenie o zostaniu księżniczką. Dała z siebie wszystko, lecz nie zachwyciła jurorów. Jesteś płótnem na którym fotograf i cała ekipa może coś namalować - rzekł Tyszka, lecz coś poszło nie tak. Ania zdaniem fotografa wygląda na zdjęciu na nieobecną. Olga pozowała pod legendarnym kabaretem Moulin Rouge. Tylko jej towarzyszył model. Wystylizowano ją na gwiazdę. I tak też się czuła. Woda sodowa uderza jej do głowy, choć nie wygrała tego programu. Jurorzy sprowadzili ją do parteru wytykając jej małą główkę i wielkie ciało, bądź też nazywając ją "wersalką". Bo w gruncie rzeczy piękne ubranie i piękny model to tylko połowa sukcesu. Olga mogła dać z siebie więcej!

b525467-2a33715

Michalina trafiła do przytulnej kawiarenki. Znowu starała się być tym, kim nie jest, a mimo to spodobała się Tyszce. Fotograf trochę na wyrost porównał ją do księżnej Diany. Karolina Korwin-Piotrowska wytknęła jej to, że wygląda na 10-15 lat starszą niż jest w rzeczywistości, ale zrobiła to delikatnie, tak by nie urazić dziewczyny. Jurorzy obchodzą się z Michaliną jak z jajkiem. Ciągle się nad nią rozpływają. Słusznie? Widzicie dla niej miejsce na światowych wybiegach? Jeśli chodzi o Asię zadanie nie należało do najprostszych. Paryski bruk, długa suknia, bagietki pod pachą i pies na smyczy. Zabójcza kombinacja. Kolejna blondynka z Europy Wschodniej nie przypadła go gustu Mc Doomowi, a jednak przeszła dalej, bo gorsza okazała się Honorata...

Honorata nie miała łatwego zadania. Pozowała we wrotkach i to za małych o dwa rozmiary, na domiar złego musiała uważać, by nie zjechać ze schodów, na których stała. Starała się i to bardzo. Niestety nie wyszło. Nie zobaczymy jej w kolejnym odcinku. Czy rzeczywiście chodzi o złe zdjęcie? Wątpię. Bardziej prawdopodobne, że odpadła z powodu nadprogramowych kilogramów, przez które nie potrafiła wcisnąć się w ubrania od projektantów i przez co nie zdobyła ani jednego zlecenia.

Fot. topmodel.tvn.pl