podróżowanie fot. Fotolia

Samotne podróże - Podróżowanie solo - Trendy podróżnicze 2017

Zobaczcie czemu podróże solo są najfajniejszą opcją zwiedzania
Joanna Mroczkowska / 16.02.2017 05:48
podróżowanie fot. Fotolia

Według branżowych doniesień rok 2017 upłynie pod znakiem samotnych podróży, a raczej podróży solo - bo samotne to one na pewno nie są. Okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się w pojedynkę na wycieczki w najdalsze zakątki świata. Lonely Planet donosi, że aż 51% osób planujących podróż w tym roku, odbędzie ją solo. Zdziwione?

 

Podróże solo są hitem 2017 roku

Lonely Planet donosi, że najczęściej na samotne wyjazdy decydują się Niemcy (80%), Brytyjczycy (69%) i Kanadyjczycy (67%). Wypadkową tego zapotrzebowania są m.in. strony i aplikacje. Najsłynniejszą z nich jest apka SoloTraveller. Dzięki niej w czasie realnym można kontaktować się z innymi podróżnikami, którzy decydują się na podróżowanie w tym właśnie stylu. Porady, tipy i doświadczenia w jednym miejscu.

10 gadżetów, które musisz mieć ze sobą w podróży

W tym wszystkim, największy wzrost odnotowały firmy skupione na podróżniczkach. Tak, turystyka skierowana jedynie na kobiety wzrosła w ciągu ostatnich lat aż o 230%. Okazuje się, że właśnie kobiety, w globalnym ujęciu, najczęściej wybierają tę formę wyjazdów. Czemu?

 

Samotne podróże nie tylko uczą pokory, ale pozwalają na odnalezienie samej siebie. Byciu ze sobą, poznaniu siebie dogłębnie. Osoby, które doświadczyły tego rodzaju turystyki mówią, że była to najlepsza decyzja. Okazuje się, że wiele kobiet decyduje się na tę formę podróży ze względów osobistych - poszukiwanie drugiej połówki. Mimo, że samotne zwiedzanie świata może być momentami niebezpiecznie, kobietom to nie przeszkadza. W końcu, kto powiedział, że jesteśmy słabszą płcią?

5 najlepszych miejsc na greckie wakacje

Zatem zostawiamy rodziny, przyjaciół, facetów - pakujemy plecak i w drogę!