podróżowanie fot. Fotolia

Nie z rodziną, facetem czy przyjaciółmi. Jaki styl podróżowania będzie hitem tego roku?

Zobaczcie czemu podróże solo są najfajniejszą opcją zwiedzania
Joanna Mroczkowska / 16.02.2017 05:48
podróżowanie fot. Fotolia

Według branżowych doniesień rok 2017 upłynie pod znakiem samotnych podróży, a raczej podróży solo - bo samotne to one na pewno nie są. Okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się w pojedynkę na wycieczki w najdalsze zakątki świata. Lonely Planet donosi, że aż 51% osób planujących podróż w tym roku, odbędzie ją solo. Zdziwione?

 

Podróże solo są hitem 2017 roku

Lonely Planet donosi, że najczęściej na samotne wyjazdy decydują się Niemcy (80%), Brytyjczycy (69%) i Kanadyjczycy (67%). Wypadkową tego zapotrzebowania są m.in. strony i aplikacje. Najsłynniejszą z nich jest apka SoloTraveller. Dzięki niej w czasie realnym można kontaktować się z innymi podróżnikami, którzy decydują się na podróżowanie w tym właśnie stylu. Porady, tipy i doświadczenia w jednym miejscu.

10 gadżetów, które musisz mieć ze sobą w podróży

W tym wszystkim, największy wzrost odnotowały firmy skupione na podróżniczkach. Tak, turystyka skierowana jedynie na kobiety wzrosła w ciągu ostatnich lat aż o 230%. Okazuje się, że właśnie kobiety, w globalnym ujęciu, najczęściej wybierają tę formę wyjazdów. Czemu?

 

Samotne podróże nie tylko uczą pokory, ale pozwalają na odnalezienie samej siebie. Byciu ze sobą, poznaniu siebie dogłębnie. Osoby, które doświadczyły tego rodzaju turystyki mówią, że była to najlepsza decyzja. Okazuje się, że wiele kobiet decyduje się na tę formę podróży ze względów osobistych - poszukiwanie drugiej połówki. Mimo, że samotne zwiedzanie świata może być momentami niebezpiecznie, kobietom to nie przeszkadza. W końcu, kto powiedział, że jesteśmy słabszą płcią?

5 najlepszych miejsc na greckie wakacje

Zatem zostawiamy rodziny, przyjaciół, facetów - pakujemy plecak i w drogę!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/28.06.2017 20:37
to chyba zmora naszych czasów, ludzie są bardziej niezależni a jednocześnie coraz bardziej samotni... jakoś nie chciałabym w taką podróż jechać całkowicie sama...
/29.03.2017 11:37
a ja w samotnych wyjazdach nie widzę absolutnie nic złego, tym bardziej jeżeli właśnie chce się zrelaksować i złapać trochę oddechu i dystansu, ostatnio taki samotny wyjazd do spa do hotelu lubicz w Ustce sobie zafundowałam i bardzo dobrze się bawiłam i wróciłam z nową siłą do pracy i energią na wiosnę więc myślę, że raz na jakiś czas taki samotny właśnie wyjazd to rzeczywiście jest świetna sprawa
/27.02.2017 23:48
Oszalałbym na samotnym wyjeździe, od lat jeżdżę z siostra i dzieciakami. Wynajmujemy domek i robimy co chcemy. Mamy ochote pozwiedzac to jedziemy i zwiedzamy moim zdaniem nie ma nic lepszego niż pokazywanie dzieciom nowych wspaniałych miejsc.
POKAŻ KOMENTARZE (5)