Jak podróżować pociągiem z małym dzieckiem fot. Fotolia.pl

Podróż pociągiem z dzieckiem - o czym warto pamiętać

Zobacz, jak urozmaicić długie godziny w tym samym miejscu
Karolina Kalinowska / 30.06.2015 16:02
Jak podróżować pociągiem z małym dzieckiem fot. Fotolia.pl

Podróż pociągiem jest zazwyczaj dla malucha dużą atrakcją. Dlatego nawet najdłuższa podróż może stać się wielką przygodą, którą będziecie wspominać przez długi czas. Ale są też rzeczy, o których warto pamiętać przed podróżą pociągiem z małym dzieckiem.

Jak podróżować pociągiem z małym dzieckiem?

1. Polskie koleje

  • Rodzina z PKP Intercity - od 2 do 5 osób z co najmniej 1 dzieckiem do do 16. roku życia mogą kupić jednorazowe bilety z ulgą 33%.
  • Inter Rail – bilety międzynarodowe umożliwiają podróżowanie pociągiem po całej Europie lub na terenie jednego z krajów. Pozwalają na swobodne planowanie podróży. Bilety sprzedawane są w 2 opcjach: flexi – na bilecie wpisuje się dni, w których będą realizowane przejazdy lub continous – można jeździć, kiedy się chce, w ramach określonego czasu.
  • Oferta przygraniczna – została przygotowana w różnych wariantach w zależności od kraju, do którego się wybierasz, np. bilety na Słowację i do Czech sprzedawane są ze zniżką 40% oraz dodatkową ulgą dla dzieci.
Uwagi: Trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka.

2. Koleje zagraniczne

Zniżki zależą oczywiście od kraju np. duńskie linie kolejowe (DSB) mają ulgę 50% dla dzieci do lat 12 (też na promy między duńskimi wyspami); hiszpańskie koleje Renfe oferują 40% zniżki dla dzieci od 4 do 13 lat i 100% dla młodszych.

Uwagi: W Hiszpanii wyższe ulgi mają linie autobusowe – szczególnie Rapido i Expreso. Podobnie jest w przypadku brytyjskich kolei National Rail – tam korzystniej jest podróżować autobusami.

Na podstawie tekstu napisanego na zlecenie Edipresse

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż