Książka Kuchnia kobiet Moniki Zamachowskiej

 Książka Kuchnia kobiet Moniki Zamachowskiej fot. Fot.: Magdalena Szwedkowicz-Kostrzewa, www.szwedkowicz-kostrzewa.pl
Fascynująca historia kobiet i ich unikalnych upodobań.
04.11.2014 06:34
 Książka Kuchnia kobiet Moniki Zamachowskiej fot. Fot.: Magdalena Szwedkowicz-Kostrzewa, www.szwedkowicz-kostrzewa.pl
“Kuchnia kobiet” to nie zwykła książka książka kucharska, to opowieść o rodzinie, przyjaciółkach i znajomych, których sztuka kulinarna stała się dla autorki inspiracją do własnych poszukiwań. Pasjonująca historia kobiet i ich kulinarnych upodobań. Ta książka udowadnia, że jedzenie to nie tylko konieczność, ale jedna z czystych radości życia!

“Kuchnia kobiet” to również ciepła, niepretensjonalna opowieść o istocie kobiecości, babskiej solidarności, i o relacjach rodzinnych, także tych w związkach z mężczyznami.

Pomysły na przepisy w "Kuchni kobiet"

Nić wspomnień i anegdot przeplata się tu z przepisami zaczerpniętymi z różnych źródeł:
  • cennego notatnika kulinarnego babci Ziuty,
  • receptur kobiet ważnych dla autorki,
  • z własnych pomysłów sprawdzonych w praktyce.

Książka Moniki Zamachowskiej urzeka przepisami i opowieściami

Subtelne historie - rodzinne, przyjacielskie, okraszone są tu smakowicie podaną kartą dań - przeróżnych. Czytelnik znajdzie tradycyjne przepisy wielkopolskie,ale również angielskie, hiszpańskie, a nawet.. sardyńskie, gdyż takie były drogi życiowe Moniki Zamachowskiej.

Ta książka to inspiracja na długie zimowe poranki, podczas których, jak pisze sama autorka, możemy zaparzyć w kuchni mocną herbatę z bergamotką i (...) rozpocząć naszą własną kuchenną opowieść...Tekst wzbogacają fotografie z archiwum rodzinnego, a także barwne zdjęcia autorki oraz potraw.
Przepisy, które podaję w tej książce, mają sens tylko wtedy, gdy zostaną przyrządzone z miłością. Rutyna zabija dobrą kuchnię, a najlepsze nawet da nie, zrobione w złości czy zniecierpliwieniu, nie będzie smakować.
Monika Zamachowska

Zobacz też inne książki znanych osób:

Na podstawie materiałów prasowych PRart Media