"Jajo, kura i te sprawy. O rzeczach prostych i ważnych" - książka Patrycji Woy-Wojciechowskiej

Autorka odpowiada na najważniejsze dziecięce pytania.
Milena Oszczepalińska / 12.09.2014 06:19

 
Jak zrobić chleb? Dlaczego niebo jest niebieskie? Skąd bierze się miód? Odpowiedzi na te pytania wcale nie są łatwe! Na pomoc rodzicom przychodzi Patrycja Woy-Wojciechowska, która w książce „Jajo, kura i te sprawy. O rzeczach prostych i ważnych” przybliża dzieciom bogactwo  przyrody i udowadnia, że bez komputera można wspaniale spędzać czas. Książka ukazała się 10 września nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Patrycja Woy-Wojciechowska pomaga maluchom odkrywać świat

Każdy rodzic wie, że ciekawe świata dziecko zadaje setki pytań dziennie. Warto wspólnie poszukiwać na nie odpowiedzi i razem zdobywać wartościową wiedzę. „Jajo, kura i te sprawy. O rzeczach prostych i ważnych” to książka współtworzona przez dzieci i dla dzieci. Patrycja Woy‑Wojciechowska wraz z podopiecznymi w przejrzysty i nieskomplikowany sposób wyjaśnia interesujące najmłodszych zjawiska. W ich zrozumieniu pomogą barwne ilustracje i fotografie rozwijające wyobraźnię.


Jakie ważne pytania podejmuje książka „Jajo, kura i te sprawy. O rzeczach prostych i ważnych”?

Na początek książka wyjaśnia, jak z małego ziarenka powstaje roślina – czym są nasiona i w czym korzenie drzewa przypominają słomkę do picia. Następnie dzieci dowiedzą się, co dzieje się podczas czterech pór roku – dlaczego wiosną jest czas sadzenia, latem dojrzewają owoce, jesienią żółkną liście, a zimą przyroda zapada w sen. Patrycja Woy-Wojciechowska tłumaczy również, czemu w dzień jest widno, a nocą na niebie pojawiają się gwiazdy, a także skąd biorą się chmury, burza i deszcz. Nie brakuje również ciekawostek o rzekach i jeziorach, a nawet o owadach – budzących strach pająkach, hałaśliwych konikach polnych,  powolnych ślimakach czy uroczych biedronkach.


Książka oczami Małgorzaty Ohme, psychologa dziecięcego

"Uwielbiam książki, które uczą dzieci obserwować świat i być wrażliwymi. Lubię, kiedy książka jest tak skonstruowana, że zachęca dziecko do pytań, a dorosłego zmusza do udzielenia odpowiedzi. Kocham proste rysunki i nieskomplikowany przekaz, który zrozumie każdy mały czytelnik. A przede wszystkim cenię książki powstające w głowach dorosłych, którzy nigdy nie przestali być dziećmi. Każdy, kto zna Patrycję Woy-Wojciechowską, wie, że ona taka jest. Mam nadzieję, że teraz wszyscy dowiedzą się także, jak fajne pisze książki dla dzieci".


O autorce:

Patrycja Woy-Wojciechowska – fotograf, reżyser specjalizująca się w produkcjach dziecięcych, autorka popularnego „Studio Stodoła”. Aktywna mama trójki dzieci, współzałożycielka Fundacji Edulandia. Kocha wakacje na wsi, piecze chleby, czasem gubi klucze a ostatnio pisze książki.

 

Zobacz też:
Materiały prasowe - Swoboda PR