POLECAMY

"Pamiętniki wampirów" już na DVD

Ekranizacja bestsellerowej serii powieściowej L.J. Smith.

 
Elena, Stefan i Damon powracają w trzecim sezonie bijącego rekordy popularności serialu „Pamiętniki wampirów”. Serial realizowany jest na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa J.L. Smith. Płyty DVD są do nabycia w sklepach już od 12 września.


Co nowego szykuje się w trzecim sezonie serialu?

Pewnego koszmarnego dnia życie nastoletniej Eleny Gilbert (Nina Dobrev) i jej młodszego brata Jeremy’ego (Steven R. McQueen) zmienia się drastycznie. Kiedy w tragicznym wypadku samochodowym giną ich rodzice, przeprowadzają się do swojej ciotki. Z początkiem roku szkolnego, w liceum do którego uczęszcza rodzeństwo, pojawia się nowy uczeń – skryty, ale niezwykle przystojny Stefan Salvatore (Paul Wesley). Atrakcyjny chłopak z miejsca zwraca na siebie uwagę Eleny.

Dziewczyna jest przekonana, że on i Stefan są sobie przeznaczeni. Niestety nie ma pojęcia, że Stefan jest w rzeczywistości wampirem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w miasteczku pojawia się brat Stefana – tajemniczy i gwałtowny Damon (Ian Somerhalder). On również ulega fascynacji Eleną...


Mroczne losy bohaterów trzeciego sezonu "Pamiętników wampirów"

Seksowni i nadprzyrodzeni bohaterowie „Pamiętniki wampirów” powracają w 22 odcinkach sezonu trzeciego. Gdy Stefan ulega Klausowi, Damon i Elena walczą z poczuciem winy, po tym jak zbliżają się do siebie podczas prób ratowania Stefana. Aby rozwiązać 1000-letni spór o władzę, z trumien wychodzą: Mikael – Pierwotny łowca wampirów, Ester – Pierwotna czarownica oraz ich dzieci. Mistic Falls staje się teraz polem walki wampirów, ze śmiertelnie odmienioną Eleną w samym centrum, która musi wybierać pomiędzy Damonem i Stefanem.


Serial na podstawie powieści L. J. Smith

„Pamiętniki wampirów” powstały na podstawie serii bestsellerowych powieści Lisy Jane Smith, które w USA sprzedały się w milionowych nakładach, utrzymując się w czołówce najpopularniejszych książek w rankingu dziennika „The New York Times”. Dziś „Pamiętniki wampirów”, są niekwestionowanym międzynarodowym fenomenem, czego najlepszym dowodem są liczne internetowe fankluby, fora dyskusyjne i strony fanowskie.


 

Skąd pomysł na serial?

Na pomysł przeniesienia „Pamiętników wampirów” na mały ekran wpadli Julie Plec i Kevin Williamson, scenarzysta przebojowej serii horrorów „Krzyk”. – Czytając powieści L.J. Smith zauważyłem, że choć ich bohaterami są wampiry, wiedźmy i wilkołaki, to w rzeczywistości opowiadają one o życiu w małym miasteczku i o sekretach skrywanych przez jego z pozoru zwykłych mieszkańców – mówił w jednym z wywiadów Kevin Williamson.

Swoim pomysłem Williamson i Plec zainteresowali stację CW Television Network, która w lutym 2009 roku zdecydowała się wyprodukować odcinek pilotażowy serialu, a po jego pozytywnym przyjęciu już w maju tego samego roku podjęła decyzję o realizacji pierwszego sezonu serialu.


Obsada aktorska w serialu "Pamiętniki wampirów"

Połączenie miłosnej historii z grozą i tajemniczością wampirów oraz młodą, atrakcyjną obsadą okazało się strzałem w dziesiątkę. Główne role w serialu zagrali Nina Dobrev („Degrassi: The Next Generation”), Ian Somerhalder („Lost – zagubieni”), posiadający polskie pochodzenie Paul Wesley (właściwie Paweł Tomasz Wasilewski, znany z serialu „Tajemnice Smalville”), Steven R. McQueen („Pirania 3D”), Kat Graham („17 Again”), Candice Accola („Juno”) oraz Joseph Morgan („Immortals. Bogowie i herosi 3D”).


DVD z serialem "Pamiętniki wampirów" na pewno odniesie sukces

Premiera pierwszego odcinka „Pamiętników wampirów” przyciągnęła w USA przed telewizory prawie 6 milionów widzów, kolejne sezony serialu oglądają miliony widzów na całym świecie. Produkcja zdobyła również prestiżowe nagrody, m.in. 4 statuetki People’s Choice Award oraz 24 nagrody Teen Choice Award, w tym dla najlepszego serialu fantasy oraz najlepszych aktorów: Nina Dobrev, Ian Somerhalder i Candice Accola. Ogromna popularność wśród fanów oraz przychylne opinie krytyków spowodowały, że szefowie stacji CW Television Network podjęli decyzję o realizacji kolejnych sezonów „Pamiętników wampirów”.


Zobacz też:

Materiały prasowe - Galapagos Sp. z o.o.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)