Najlepszy partner dla osób urodzonych w latach Wody

Poznaj najlepszego partnera dla osób urodzonych w latach Wody! Sprawdź w jaki sposób Woda może wzmacniać swój związek w zależności od żywiołu swojego partnera.
/ 14.08.2012 16:04
Kobieta i mężczyzna/fot. Fotolia

Związek Wody i Drzewa

W przyrodzie tak jest, że dzięki wodzie drzewa mogą cieszyć nas swoją wyniosłością i siłą. Jeśli partnerzy zachowują się zgodnie ze swoją naturą, to związek będzie rozwijał się harmonijnie i rósł w siłę. Woda przekazuje swojemu partnerowi energię życiową wspierając go i ożywiając. Oczywiście nie ma tu mowy o wykorzystywaniu Wody przez Drzewo. Jak wiemy Woda powinna być ukierunkowana, gdyż inaczej rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach, i w konsekwencji wysycha. Partner Woda widząc, że jego starania nie idą na marne a Drzewo świetnie się rozwija i jest szczęśliwe, widzi sens swojego życia i tym bardziej chce i potrafi wspierać swojego partnera. Drzewo natomiast potrafi być wdzięczne Wodzie i docenia fakt, że ta nie ogranicza go, o nic nie pyta i nie narzuca niczego. Potrafi się odwdzięczyć w subtelny niewidzialny sposób tworząc niewidzialną, ale silną więź w sferze intuicyjnej. Taka sytuacja jest korzystna dla obu stron, a związek zaczyna stopniowo nabierać rozmachu i siły. Również w sprawach seksu oboje partnerzy pasują do siebie. Drzewo przy dość powściągliwej seksualnie Wodzie chętnie rozwija wyobraźnię seksualną i staje się kreatywne, a Woda czuje się swobodnie w objęciach Drzewa, gdyż wie, że partner nie będzie jej niczego narzucał. Woda zachowuje się raczej biernie i czeka na sygnały płynące od Drzewa. Gdyby jednak w sypialni wiało nudą, warto zadbać o element Metalu. To może być metalowe łóżko. Srebrne gwiazdki na suficie, srebrne, złote lub miedziane ramki zdjęć. Sypialnia tej pary powinna być raczej chłodna, metalowa i nowoczesna.

Dla przypomnienia lata Wody to lata kończące się na 2, 3 a Drzewa kończą się na 4, 5 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?)

Związek Wody z Ogniem

Woda gasi ogień, ale ogień może zamienić wodę w parę wodną i woda będzie musiała na nowo znaleźć sobie miejsce, aby wrócić do swojej natury. Z psychologicznego punktu widzenia gorący temperament Ognia spotyka się z chłodem i wrażliwością Wody. Słomiany zapał Ognia może być w jednej chwili zgaszony chłodną intuicyjną postawą Wody. Woda działa powoli, cicho i intuicyjnie. Ogień działa w pełnym świetle, raptownie i z wielkim zaangażowaniem. Oba żywioły, jeśli tylko będą chciały znajdą wspólny język, ale będą musiały poświęcić sporo czasu i wykazać się dużą dawką zrozumienia i cierpliwości. Niestety tej parze wyjątkowo łatwo przychodzi ranienie się nawzajem. Taki układ może być korzystny dla obu partnerów, gdyż mogą się wzajemnie uczyć. Ogień może pokazać Wodzie, że nie warto ukrywać swoich uczuć, bo życie staje się łatwiejsze, jeśli potrafimy się zwierzyć ze swoich problemów. Woda może wnieść do entuzjazmu i zapału Ognia odrobinę fantazji i kreatywności. Związek tej pary może nie wytrzymać próby czasu gdyż codziennie będą musieli zmagać się z problemami, które wynikają z różnicy ich charakterów i temperamentów. Tej parze może pomóc element Drzewa w postaci np. roślin, spacerów po lesie, wspólnej pracy w ogrodzie. Ale czy to wystarczy na cale życie?

Dla przypomnienia, lata Ognia to lata kończące się na 6, 7 a Wody kończą się na 2, 3 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?)

Polecamy: Jak stworzyć szczęśliwy związek - wskazówki feng shui

Związek Wody i Ziemi

Jeśli obserwujemy przyrodę to wiemy, że ziemia i woda to błoto. Nadmiar wody rozmywa ziemie, a brak wody ją wysusza i ziemia staje się pustynią. Podobnie jest w związku tych partnerów. Oboje w bardzo łatwy sposób mogą się ranić. W takim związku szczególnie ważna jest równowaga we wzajemnym dawaniu i braniu. Każdy nadmiar lub niedobór mogą doprowadzić do konfliktu, cierpienia i rozpadu.

Problem tkwi w tym, że ludzie z żywiołu Ziemi poszukują w związku cech trwałości, niezawodności i zmysłowości. Te cechy są obce Wodzie. Ona raczej poszukuje zmian, jest owiana tajemnicą i wykazuje chłód emocjonalny. W tym związku najważniejsza jest szczera rozmowa i wzajemne zaufanie. Potrzebują elementu Metalu, który reprezentuje moralność, szlachetność, prawdomówność. Oczywiście oprócz cech psychicznych Metalu można zastosować remedia w postaci białego koloru, metalowych ozdób lub wspólnego zainteresowania inwestowaniem pieniędzy. Tak, aby intuicyjna Woda i pragmatyczna Ziemia mogły się razem wykazać w pomnażaniu wspólnego majątku.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Wody kończą się na 2, 3 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?)

Związek Metalu i Wody

W zasadzie ten układ jest korzystny. W naturze złoża metalu w ziemi zatrzymują wodę tworząc podziemne rzeki i jeziora. W tym sensie Metal tworzy i wspiera Wodę. Ale Woda potrafi zniszczyć Metal. Partnerzy w takim związku tolerują się i wspierają. Cechuje ich harmonijne współżycie i intuicyjne wyczuwanie potrzeb.To związek partnerski oparty bardziej na przyjaźni niż wzniosłych uczuciach. Metal uczy Wodę, że nie można w życiu rozpraszać się i ulęgać wpływom wszystkich i wszystkiego. Tworzy dla Wody formę, w której ona może się poruszać. Woda z kolei może pomóc Metalowi w uzewnętrznianiu jego uczuć oraz nauczyć Metal jak płynąć z nurtem życia, zamiast tkwić w przeszłych zdarzeniach. Jednak należy pamiętać, że Woda może niszczyć Metal. Chodzi o gwałtowne sprzeczki, które mogą być zagrożeniem dla tego związku. Na szczęście pozytywne aspekty związku dominują. Oboje partnerzy dążą do poszukiwania silnych emocji i kochają wyzwania. Ten związek to partnerstwo, ale z domieszką seksu i erotyki. Jeśli Metal zachowa rozwagę i zaakceptuje spokojny nurt Wody, w rewanżu ta wyjawi mu swoje najgłębsze pragnienia.

Dla przypomnienia lata Metalu to lata kończące się na 0.1 a Wody kończą się na 2, 3 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?)

Związek Wody z Wodą

Kiedy dwie Wody decydują się na bycie ze sobą, to tak jakby dwa strumienie połączyły się w rwący potok. Oboje partnerzy przywiązują się do siebie szybko. Świetnie się wyczuwają, rozumieją bez słów - tylko na spojrzenia i gesty, natychmiast zgadując, o czym myśli lub marzy partner. Porozumienie w takim związku oparte jest o intuicję. Woda nie lubi rozmawiać, a już na pewno nie o tym, co czuje i myśli. Problem może powstać wtedy, kiedy oboje zatracą się w swoich złych nastrojach oczekując, że partner domyśli się, o co chodzi. Woda, aby osiągać sukcesy i być spełniona w życiu, musi mieć wyznaczone cele tak jak rzeka, która ma koryto, w którym płynie. Jeśli nie ma koryta rozlewa się we wszystkich kierunkach i traci siłę. Dlatego ważne jest, aby otoczenie wody było uregulowane, uporządkowane i aby panowały pewne zasady, które partnerzy powinni wprowadzić. W aranżacji mieszkania Wody należy unikać nadmiernego pociągu do elementu Ognia. Czerwony kolor, kominek, świece nie są wskazane dla takiej pary. Dla pobudzenia erotyzmu Wody ważny jest subtelny dotyk, tajemnicze spojrzenia i cicha delikatna muzyka. Warto też pamiętać, że partnerzy powinni być dla siebie tajemniczy. Woda, kiedy pozna partnera na wylot, szybko się nim nudzi.

Dla przypomnienia lata Wody to lata kończące się na 2, 3 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?)

Zobacz także: Sypialnia według feng shui: Jak stworzyć w niej namiętną atmosferę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/12.02.2013 21:58
ja swojego skorpiona znalazłam na http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Towarzyskie-15 ale nie wydaje mi sie aby znaki miały jakies znaczenie.