Feng shui dla związku

Feng shui dla związku
Jeśli czujesz, że Twojemu związkowi brakuje czułości lub pikanterii i urozmaicenia w sferze seksualnej, możesz na nowo rozbudzić namiętność i uczucie korzystając z zasad feng shui.
/ 30.09.2016 15:53
Feng shui dla związku

Dla obeznanych z podstawowymi zasadami feng shui czytelników nie będzie zaskoczeniem fakt, że za zmiany w związku odpowiada działanie w obszarze przestrzeni, ustalonej przez siatkę ba-gua.

Indywidualny obraz miłości

Siatkę ba-gua nakłada się na plan mieszkania, pojedynczego pokoju (w tym wypadku sypialni) lub łóżka (9 przy poduszce, 1 przy nogach). Miejscem, które wymaga uzdrowienia w momencie problemów w związku jest obszar indywidualnego rozumienia miłości. Jego położenie możesz ustalić za pomocą zwierciadła ba-gua:

 • Ogień (9) – odpowiada za wolność osobistą, zniszczenie, siłę i inspirację,
 • Ziemia (2) – oznacza troskę, pielęgnację,
 • Jezioro (7) – to wrażliwość, seks, namiętność,
 • Niebo (6) – oznacza przyjaźń, równość, dawanie i branie,
 • Woda (1) – odpowiada za romantyzm, zauroczenie, tajemnicę i pożądanie,
 • Góra (8) – to posiadanie, oddanie, zrozumienie i emocjonalność,
 • Grom (3) – oznacza ryzyko, romans, pociąg fizyczny i „gierki”,
 • Wiatr (4) – odpowiada za ekstazę, ból, cierpienie i rozstanie,
 • Środek (5) – to sfera niebiańska, uniwersalna.

Gdy już ustalisz, jak rozumiesz w tym momencie miłość (a musi być to prawdziwy obraz, nie taki, jaki chciałabyś widzieć, ani taki, jaki był wczoraj czy będzie jutro) możesz zabrać się za wprowadzanie zmian w danym obszarze. Zmiany powinny być zgodne z Twoim żywiołem.

Pole Jeziora

Sferą, która najsilniej oddziałuje na życie seksualne jest pole Jeziora. Działanie w tej strefie może rozwiązać problemy od zazdrości i niezgody po przygaszony płomień namiętności. Rozbudzeniu zmysłowości pomaga zastosowanie kwiatów, perfum, kadzidełek, aromatycznych świec i wonnych olejków, klejnotów, kryształów oraz odpowiedniej kolorystyki. Zapachowymi afrodyzjakami są drzewo sandałowe, opium, paczula oraz inne ostre, intensywne aromaty. Kolory pożądane w obszarze Jeziora to kobalt, turkus, malina, wino, granat i czerń.

Jeśli pole Jeziora przypadnie na sypialnię, możesz pokropić pościel odrobinką perfum. Jeśli w tym miejscu znajduje się łazienka, wybór pachnących olejków do kąpieli jest szeroki. Nie wspominając o tym, jakie rezultaty może przynieść wspólna, wonna kąpiel. Silne nasycenie erotyczne znajduje się w świecach – wybieraj te o intensywnych, ciepłych (a raczej gorących) kolorach, jak czerwień, pomarańcz, karmazyn. Poza tym eksperymentuj, nie bój się spontaniczności i uczuć.

W polu Jeziora ustaw misę z owocami – według chińskich mistrzów najlepsze będą figi, brzoskwinie i granaty. Owoce tykwy mają silnie właściwości pobudzające. Przystrój pomieszczenie bukietem maków, hiacyntów, lilii lub magnolii, a jeśli są trudno dostępne, użyj zastawy z motywami graficznymi tych kwiatów lub zawieś na ścianie obraz.

Ożywić związek możesz za pomocą kryształów: różowego kwarcu, turmalinu lub kuncytu, zawieszonych w polu Wody. Jeśli nie masz dostępu do tego rodzaju kryształów, możesz ustawić w polu Wody różowe świece w szklanych świecznikach lub naczynkach.

Przedmioty, które ustawiasz, nie powinny znajdować się w bałaganie, a w uporządkowanej przestrzeni. Dobre rezultaty daje usytuowanie ich na stole, półce lub gzymsie.

Ciesz się tym, co jest teraz

Czasem tym, co przeszkadza nam cieszyć się miłością i szczęściem, są duchy przeszłości zaklęte we wspomnieniach, zalegających sprzęty, także pozostałe po poprzednich lokatorach. Aby temu przeciwdziałać, można zastosować parę sposobów:

 • generalne porządki, łącznie ze zmianą koloru ścian, jeśli działają niepomyślnie,
 • pozbycie się niepotrzebnych, cudzych lub starych sprzętów, które trzymamy tylko z przyzwyczajenia,
 • zapalenie świeczek lub kadzidełek,
 • wzbogacenie przestrzeni o remedia zgodne z żywiołem Twoim lub partnera.

Po pierwsze, nie oczekuj natychmiastowych rezultatów. Daj czas przestrzeni w której funkcjonujesz, oswoić się z wprowadzonymi zmianami. Po drugie, zaufaj miłości. Daj czas sobie i partnerowi, wiele czułości jeszcze przed Wami.

Redakcja poleca

REKLAMA