Jak dopasować partnerów wg feng shui?

Jak wg feng shui dopasować partnerów? Z pomocą przyjdzie nam teoria 5 Praelementów, która służy do charakterystyki ludzi oraz relacji, jakie nawiązują z innymi. Poznaj już dziś najlepszego dla siebie partnera!
/ 03.07.2012 15:25
Związek dobry,lojalny i szczery.

Teoria 5 Praelementów czyli podział ludzi na żywioły Metalu, Wody, Drzewa, Ognia i Ziemi

Jeśli Teoria 5 Praelementów ma nam posłużyć do charakterystyki ludzi i relacji między nimi, to potrzebny jest nam klucz służący do identyfikacji, kto jakim jest żywiołem. Potrzebna jest nam data urodzenia osoby. Bierzemy pod uwagę rok urodzenia, ale należy pamiętać, że Chiński Nowy Rok zaczyna się zwykle w okolicach 4 lutego. Czyli 3 luty 2012 roku to jeszcze 2011 rok po chińsku. Kiedy to wiemy dalej sprawa jest prosta:

Lata kończące się na 0, 1 to lata METALU

Lata kończące się na 2, 3 to lata WODY

Lata kończące się na 4, 5 to lata DRZEWA

Lata kończące się na 6, 7 to lata OGNIA

Lata kończące się na 8, 9 to lata ZIEMI

Oczywiście na to, jacy jesteśmy ma wpływ nie tylko rok urodzenia, ale również dzień, miesiąc i godzina. Teoria 5 Praelementów opiera się tylko na energii roku, ale i tak ma coś w sobie. Zanim przejdę do konkretów jeszcze jedna uwaga. Żywioł naszego roku urodzenia będzie w nas widoczny tylko wtedy, kiedy nasze dzieciństwo przebiegało normalnie, bez szczególnych zakłóceń w procesie wychowawczym. Takie zakłócenia ( oczywiście niechcący) może wprowadzić do naszego życia nasz własny rodzic lub ktoś z najbliższego otoczenia dziecka wtedy, kiedy nie rozumie, że wychowuje człowieka, który może być zupełnie inny niż on sam. Życie w zgodzie z naszym żywiołem pozwoli nam kroczyć drogą własnego przeznaczenia i żyć w zgodzie z samym sobą oraz budować zdrowe relacje z innymi ludźmi. Jeśli nasz urodzeniowy żywioł został zdominowany, osłabiony w procesie wychowawczym, możemy czuć wewnętrzne rozdarcie. Co innego reprezentujemy na zewnątrz siebie a co innego gra w naszej duszy.

Charakterystyka ludzi wg żywiołów

Zaczynamy od osobowości zdominowanej przez żywioł Drzewo, ponieważ od tego żywiołu zaczyna się cykl tworzący. Drzewo to energia wiosny, która budzi do życia całą przyrodę. Kolejny po Drzewie element to Ogień, któremu przypisane jest lato. W cyklu tworzącym po Ogniu następuje Ziemia a jej porą roku jest późne lato i wczesna jesień. Dalej następuje jesień, do której przypisany jest element Metalu. Ostatnim elementem w cyklu tworzącym jest element Wody, któremu przypisano zimę. W takiej kolejności opiszę zdominowane przez odpowiednie elementy osobowości kobiet i mężczyzn, a w dalszej kolejności relacje między nimi.

Na następnej stronie przeczytasz o dopasowaniu poszczególnych żywiołów.

Dopasowanie partnerów wg feng shui - ogólne zestawienie

Drzewo Ogień Ziemia Metal Woda
Drzewo - + +/- - +
Ogień + - + - +
Ziemia - + +/- + -
Metal - - + + +
Woda + + - + -

Dopasowanie partnerów wg feng shui - szczegóły

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/13.03.2014 21:04
Coś w tym jest....zgadza się ...
/14.09.2012 20:25
Statystycznie rzecz biorąc to każdy coś znajdzie dla siebie w takim ogólnym horoskopie ale po co to komu?
/01.09.2012 11:10
Witajcie, Ciszę się, że mimo malej precyzji w opisywaniu osobowości człowieka ( brak daty,godziny urodzenia i miejsca urodzenia) znajdujecie w tych tekstach chociaż odrobinę podobieństw do relacji w waszych związkach.W takim miejscu jak portale Internetowe nie da się podejść do żadnej sprawy personalnie. Ale portale Internetowe nie istnieją po to, aby zajmować się człowiekiem indywidualnie a jedynie po to, aby zwrócić na coś uwagę. Moje teksty takie są.Mam nadzieje nie nudzą was a czasami intrygują i zachęcają do refleksji. Pozdrawiam
POKAŻ KOMENTARZE (3)