Najlepszy partner dla osób urodzonych w latach Metalu

Przeczytaj jakiego partnera powinny szukać osoby w żywiole Metalu! Co zrobić jeśli zwiążesz się z osobą urodzoną w niesprzyjającym dla ciebie żywiole. Jakie remedia zastosować, aby związek miał szansę rozkwitnąć?
/ 21.08.2012 15:57
Para

Związek Metalu i Drzewa

Natura obu żywiołów jest naturą dominującą. Niestety każdy będzie chciał postawić na swoim i nie będą potrafili znaleźć kompromisu. Te cechy partnerów szczególnie mocno uwydatniają się, kiedy dojdzie do konfliktu interesów. Drzewo jest w stanie trochę się nagiąć, trochę odpuścić, ale Metal niestety nie. Będzie chciał postawić na swoim, mając przede wszystkim na uwadze realizację swoich dalekosiężnych ambicji. Drewno dąży zazwyczaj do zgodnego współżycia, porozumienia, postępowania zgodnego z ludzkim podejściem, podczas gdy Metal przykłada wagę przede wszystkim do zachowania autonomii i realizacji własnych celów. W takim związku może dochodzić do faz ciszy spowodowanych zamknięciem się w sobie Metalu. Dla towarzyskiego Drzewa taka sytuacja może być nie do zniesienia i prowadzić do frustracji i rozczarowania związkiem. W przyrodzie metal (metalowa piła) niszczy ścina drzewo. W życiu jest podobnie. Jest jednak światełko nadziei. Jeśli Drzewo podda się Metalowi i pozwoli, aby kierował jego życiem, to tak jak w przyrodzie zdolny ogrodnik przy użyciu piły potrafi stworzyć z przeciętnego drzewa piękna formę, tak w związku Metalu i Drzewa zdolny kochający partner Metal może z przeciętnej osobowości Drzewa stworzyć wspaniałą osobowość. Z tego punktu widzenia człowiek Metal powinien zdawać sobie sprawę ze swojej odpowiedzialności i posiadanej władzy. Powinien rozwijać w sobie łagodność, troskliwość i opiekuńczość, a Drzewo powinno zaufać partnerowi i uwierzyć, że zawsze może liczyć na partnera Metal. Jeśli Metal zapanuje nad swoją naturą i zaakceptuje styl życia Drzewa, funkcjonowanie związku jest możliwe. Takiemu związkowi przyda się element Wody, szczególnie w sferze seksu. Warto pomyśleć o wspólnej kąpieli, a nawet seksie w wannie czy pod prysznicem. Dla urozmaicenia doznań seksualnych być może nie warto wycierać się po kąpieli. Wakacje najlepiej spędzać nad wodą, a w wystroju wnętrza uwzględnić niebieski kolor i poruszającą się wodę (fontanna pokojowa).

Dla przypomnienia lata Metalu to lata kończące się na 0, 1 a Drzewa kończą się na 4, 5 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?)

Związek Metalu i ognia

Taki związek jest jak kuźnia. Dużo metalu, ognia i hałasu. Metal jest twardy, sztywny, zimny. Podobnie jest z ludźmi z tego elementu. Z metalu powstają piękne, trwałe i pożyteczne przedmioty, a do ich stworzenia służy ogień. Ludzie, którzy reprezentują żywioł Metalu, będą zazwyczaj próbowali narzucić swoją wolę partnerowi z elementu Ognia. Tym samym Metal naraża się na destrukcyjne zmiany spowodowane reakcją Ognia, który będzie dążył do formowania Metalu wedle własnego uznania, co nigdy nie będzie procesem przyjemnym. Na szczęście obie strony cechuje zdrowe poczucie humoru, które pozwala na załagodzenie nawet najgorszego obrotu sprawy. Para Metal – Ogień potrzebuje elementu Ziemi, który sprowadzi ich emocje na ziemię. Zdrowy rozsądek i praktyczne podejście do życia przy wzajemnym szacunku i chęci porozumienia może zaowocować dynamicznym, ale również twórczym związkiem.  Ich mocną stroną jest  seks, który może być bardzo udany zwłaszcza, jeśli jest poprzedzony rozmową partnerów. Oba żywioły potrafią i chcą ze sobą rozmawiać, potrafią ze sobą żartować i bawić się. Dla Metalu obcowanie z elementem Ognia jest odświeżające, gdyż za każdym razem, kiedy Ogień stopi Metal, ten odradza się w nowej postaci z nowym potencjałem twórczym, a dla Ognia kontakt z Metalem jest szansą na sprawdzenie swojej siły i daje satysfakcje, kiedy uda mu się zmienić sztywną postawę Metalu. Ten układ to nieustanne tworzenie i o ile nie zamieni się w destrukcję, może trwać. Chyba, że któryś z partnerów poczuje się zmęczony.

Dla przypomnienia lata, Ognia to lata kończące się na 6, 7 a Metalu kończą się na 0, 1 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?)

Polecamy: Jak stworzyć szczęśliwy związek - wskazówki feng shui

Związek Metalu i Ziemi

W przyrodzie ziemia tworzy w swoim wnętrzu metal, który bardzo długo czerpie z jej zasobów. Z innej strony metalowy pług rolnika rozpulchnia ziemię i powoduje, że staje się żyzna. Podobnie jest z tym związkiem. To naprawdę harmonijny udany związek na lata. Ziemia czuje się odpowiedzialna za Metal i stwarza mu warunki do rozwoju, a Metal z kolei, dzięki swojej niezłomności, ambicji i sile seksualnej, jest w stanie pobudzić do życia nieco wyjałowioną Ziemię. Związki Ziemia-Metal często na pierwszym miejscu stawiają wartości materialne, zamiast kierować swą energię w kierunku zmysłowości. Jednak nie samym chlebem człowiek żyje, dlatego ta para powinna pamiętać o elemencie Ognia, który jeśli będą z niego czerpać spowoduje, że również w sferze erotyki będą doskonale połączeni. Podobnie jest w przyrodzie. To żar i ogień wewnątrz ziemi tworzy metal, który pozwala na doskonale połączenie tych dwóch elementów. W sypialni tej pary na pewno powinien znaleźć się czerwony element i płonące świece. Dobrym urozmaiceniem codzienności mogą być igraszki na podłodze przy kominku.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Metalu kończą się na 0, 1 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?)

Związek Metalu z Metalem

Taki układ jest korzystny, chociaż zewnętrzny obserwator może im zarzucić, że raczej są kumplami, a nie parą. Oboje mają niezależne i dominujące natury, ale oboje szanują nawzajem swoje potrzeby. Zapewne praca i kariera są dla nich ważniejsze niż życie rodzinne, ale z drugiej strony ich poczucie obowiązku i odpowiedzialności nie pozwoli im na zaniedbania na tym polu. Być może znajdą opiekunkę do dzieci i sprzątaczkę do domu, a obiady będą jadać na mieście. Ale nie można im zarzucić, że nie dbają o rodzinę. Lubią mieć swój świat, swoje sprawy i nie lubią, aby ktoś w niego ingerował, ale mają też wspólny świat. Ich namiętne natury zgadzają się też w sypialni, chociaż sprawy seksu i erotyki nie są dla nich sprawami najważniejszymi w życiu. Dla tego związku pomocny może okazać się element Wody w postaci niebieskiego koloru, fontanny pokojowej czy wakacji nad wodą, a także element Ziemi, czyli pielęgnowanie tradycji rodzinnych spotkań, wspólne dbanie o ogród, a w wystroju mieszkania zastosowanie np. elementów z kamienia czy ceramiki.

Dla przypomnienia lata Metalu to lata kończące się na 0, 1 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?)

Związek Metalu i Wody

W zasadzie ten układ jest korzystny. W naturze złoża metalu w ziemi zatrzymują wodę tworząc podziemne rzeki i jeziora. W tym sensie Metal tworzy i wspiera Wodę. Ale Woda potrafi zniszczyć Metal. Partnerzy w takim związku tolerują się i wspierają. Cechuje ich harmonijne współżycie i intuicyjne wyczuwanie potrzeb.To związek partnerski oparty bardziej na przyjaźni niż wzniosłych uczuciach. Metal uczy Wodę, że nie można w życiu rozpraszać się i ulęgać wpływom wszystkich i wszystkiego. Tworzy dla Wody formę, w której ona może się poruszać. Woda z kolei może pomóc Metalowi w uzewnętrznianiu jego uczuć oraz nauczyć Metal jak płynąć z nurtem życia, zamiast tkwić w przeszłych zdarzeniach. Jednak należy pamiętać, że Woda może niszczyć Metal. Chodzi o gwałtowne sprzeczki, które mogą być zagrożeniem dla tego związku. Na szczęście pozytywne aspekty związku dominują. Oboje partnerzy dążą do poszukiwania silnych emocji i kochają wyzwania. Ten związek to partnerstwo, ale z domieszką seksu i erotyki. Jeśli Metal zachowa rozwagę i zaakceptuje spokojny nurt Wody, w rewanżu ta wyjawi mu swoje najgłębsze pragnienia.

Dla przypomnienia lata Metalu to lata kończące się na 0.1 a Wody kończą się na 2, 3 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?)

Zobacz także: Sypialnia według feng shui: Jak stworzyć w niej namiętną atmosferę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)