Co konsultant feng shui może odkryć w domu? Do przeczytania zanim kupisz mieszkanie!

Coraz bardziej popularnym zjawiskiem jest zatrudnienie konsultanta feng shui, do sporządzenia ekspertyzy na temat nieruchomości, którą chcemy kupić lub wynająć. Zdziwieni?
/ 11.09.2016 13:26
Horoskop tygodniowy

Jednym z ważnych czynników w świetle rozpatrywania planowanego zakupu lub wynajęcia nieruchomości, jest jej przeszłość. Na podstawie tych informacji możemy się dowiedzieć, jak się wiodło dotychczasowym właścicielom lub najemcom. Sprawa może dotyczyć zarówno domu mieszkalnego, mieszkania oraz obiektu pod siedzibę firmy.

Zobacz też: Projekt domu według feng shui – poradnik

Jeśli chodzi o dom czy mieszkanie, to oczywiście zainteresuje nas, czy ludzie tam mieszkający, prowadzili szczęśliwe i dostanie życie lub czy nie chorowali. W przypadku poszukiwania lokalu lub budynku pod naszą firmę, gdzie wcześniej też była prowadzona działalność, powinny nas zainteresować takie czynniki jak: charakterystyka i powodzenie dotychczasowego biznesu oraz powód wyprowadzki takiej firmy. Nie zawsze jesteśmy w stanie ustalić wszystkie szczegóły, ale im więcej, tym lepiej.

Zobacz też: Sypialnia według feng shui: Jak stworzyć w niej namiętną atmosferę?

Poznanie takiej historii jest ważne, ale nie jest oczywiście decydujące. Gdyby tak było, to konsultant Feng Shui byłby dla nas zbędny a owy wywiad zrobilibyśmy sobie sami. Niestety to nie jest takie proste, ponieważ w grę wchodzi jeszcze kilka innych czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę a wśród nich wyróżniamy między innymi:

  • otoczenie zewnętrzne analizowanego obiektu (może się zmienić na przestrzeni czasu)
  • aktualny okres czasowy i jego energetyka (zmiana czasu to zmiana działających energii)
  • odniesienie się do konkretnych ludzi (każdy człowiek ma inną energetykę i inne potrzeby)
  • odniesienie się do konkretnych form biznesu (każdy rodzaj biznesu jest inaczej traktowany)

Wcześniej wspomniane poznanie historii danego obiektu, może nam dać pewną wskazówkę, ale w rzeczywistości stanowi bardzo istotny zbiór danych dla konsultanta, który użyje ich podczas obliczeń i analiz. Oprócz tego, konsultant musi wziąć pod uwagę wyżej wymienione czynniki, aby zwieńczyć to w końcowym etapie prac, jako gotową ekspertyzę rozpoznawczą dla konkretnego inwestora.

Zobacz też: Zastój w firmie

Idąc tokiem znanego powiedzenia: „nie wszystko złoto, co się świeci”, możemy trafić na duży i piękny dom, który na przykład wspomoże nas w przyszłości pod względem zawodowo - finansowym a z drugiej strony zniszczy nam życie osobiste (to bardzo częste przypadki w mojej praktyce zawodowej). Równie dobrze możemy stanąć przed wyzwaniem wynajęcia lokalu na firmę w okazałym i świetnie wyglądającym budynku, gdzie notuje się jednak największą rotację wynajmujących firm w całej okolicy.

Zobacz też: Jak wykonać pomiar magnetyczny domu?

Nie kupujmy zatem w ciemno (nie licząc osobistych oględzin i czynników z zakresu stanu technicznego) i sprawdźmy, czy nasza przyszła inwestycja i jej energetyka, może nam dać zadowolenie i perspektywy na przyszłość, czy będzie raczej przysłowiową kulą u nogi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/12.09.2014 19:05
o matko nie wiedziałam, ze to ma aż takie znaczenie. Gdybym przeczytała wcześniej może uważniej przeglądałabym oferty na http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Nieruchomosci-10 i nie decydowała się tak szybko na wynajem. hehe, oczywiście to z przymrużeniem oka.