Co to są lusterka bagua?

Lusterka te są jednymi z ważniejszych remediów feng shui. Dlaczego są tak istotne – przeczytaj i sam się przekonaj.
/ 30.08.2010 11:43
Co to są lusterka bagua?

Funkcja

Lusterka bagua, zgodnie z zasadami feng shui, mają bronic ludzi przed wszelkimi niebezpieczeństwami, które wiążą się ze złymi wpływami płynącymi z otoczenia. Można tu wymienić na przykład ruch uliczny, hałasy czy też skrzyżowania dróg. Lusterka te zabezpieczają dom czy biuro przed niekorzystnymi czynnikami, które zakłócają harmonię oraz spokój ludzi. 

Zobacz także: Nauka o pięciu żywiołach

Miejsce lustra

Według ekspertów feng shui lustra bagua najlepiej jest zawiesić nad drzwiami wejściowymi. Powyżej linii wzroku. Lustro należy odkurzać oraz czyścic. Wymienia się je raz na jakiś czas – najlepiej wtedy, gdy szkło zmatowieje i nie da się już go doczyścić. Nie trzeba przejmować się tym, że lusterko z czasem zacznie się niszczyć, jest to całkowicie normalne. Złym znakiem natomiast jest stłuczenie takiego lustra, więc lepiej jest wystrzegać się tego.

Typy lusterek

1. Lusterko bagua wypukłe – lusterko tego typu chroni dom albo biuro przed dużymi zagrożeniami, negatywnymi wpływami pochodzącymi od, np. dużych budynków albo też innych dużych obiektów znajdujących się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania; wynika to z właściwości lusterka wypukłego, które oddala oraz pomniejsza obraz, który się w nim odbija.

2. Lusterko bagua wklęsłe – tego typu lusterko przybliża oraz powiększa obiekty, które się w nim odbijają, ma więc całkowicie odwrotne właściwości niż lusterko wypukłe; lusterko wklęsłe powinno znajdować się w tym miejscu w domu, w którym znajdują się obiekty o pozytywnej energii; dzięki jego właściwościom dobre wpływy w domu lub biurze powinny zwiększyć swoją moc; ponieważ jednak źle umieszczone lustro wklęsłe może przysporzyć mieszkańcom domu sporo problemów, powinno być ono stosowane przez osoby, które są obeznane z zasadami feng shui; ewentualnie warto jest poprosić eksperta feng shui o pomoc w ustawieniu lustra wklęsłego w domu.

Zobacz także: Okna o dobrym feng shui

3. Lusterko bagua płaskie – tego typu lustro powinno stosować się w każdym domu; dzięki jego właściwościom obiekty, które się w nim odbijają tracą swoją negatywną moc; lustro płaskie chroni nas przed negatywnymi wpływami z otoczenia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)