film o janis joplin fot. serwis prasowy/GETTY IMAGES/kolaż Polki.pl

Film o Janis Joplin - kinowy hit

Zobacz więcej!
Weronika Kwaśniak / 22.12.2015 13:19
film o janis joplin fot. serwis prasowy/GETTY IMAGES/kolaż Polki.pl

"Janis: Little Girl Blue" został skomponowany przez Amy Berg (reżyserka nominowana do Oscara za dokument Deliver Us from Evil) ze starannie wybranych materiałów archiwalnych. Towarzyszą im nagrane współcześnie wywiady!

Dokument o Janis Joplin wpisuje się w obecny w kinie trend realizowania filmowych biografii muzycznych legend (w ostatnim czasie powstały głośne filmy o Michaelu Jacksonie, Amy Winehouse czy Kurcie Cobainie).

Film o Janis Joplin

"Janis: Little Girl Blue" to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie, niż o legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania.
Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie.
To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu. Ten film naprawdę warto zobaczyć!

W kinach już od 22 stycznia 2016 - Polki.pl polecają!
  • Reżyseria: Amy Berg
  • Muzyka: Janis Joplin
  • Montaż: Mark Harrison, Maya Hawke, Garret Price, Brendan Walsh
  • W filmie pojawiają się: Cat Power (narratorka), Bob Weir, Laura Joplin, Michael Joplin, Clive Davis,        Melissa Etheridge, Dick Cavett, D.A. Pennebaker
  • Producent: Amy Berg, Alex Gibney, Katherine LeBlonde
Na podstawie materiałów prasowych