Zurych – wymarzone miasto dla aktywnych

Zurych to idealne miasto na indywidualne wyjazdy. Oprócz pięknych zabytków, miasto kryje w sobie wiele ciekawych miejsc.

POWRÓT DO ARTYKUŁU

Spacery po mieście
Najlepszym sposobem na odkrywanie Zurychu są długie spacery po Starym Mieście. Trasę spaceru najlepiej zacząć od Dworca Głównego, z którego przechodząc mostem dworcowym Bahnhofbrücke w stronę centrum, można dojść do Niederdörfli, czarującej dzielnicy miasta z charakterystycznymi wąskimi uliczkami pełnymi sklepów i uroczych, małych kawiarenek. Mijając kościół Grossmünster, miejsce liczące ponad 900 lat, można trafić na plac Bellevue, przy którym znajduje się Opera.

Spacerując wzdłuż brzegu jeziora, warto przejść na jego drugą stronę mostem Quaibrücke. Na zwiedzających czeka tam, uważany za jeden z najpiękniejszych w Zurychu, kościół Fraumünster oraz słynna ulica Bahnhofstrasse, będąca jednym z najbardziej luksusowych i modny miejsc na świecie. Na koniec spaceru po Starówce, warto udać się w stronę Lindenhof, otoczonego drzewami skweru, gdzie wiele lat temu założono Zurych. Ten, jak i inne pomysły na piesze wędrówki po Zurychu można znaleźć na mapie miasta, którą można otrzymać za darmo w okienku Informacji Turystycznej na Dworcu Głównym.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)