POLECAMY

W szarych blokach skrywa się najpiękniejsza klatka schodowa jaką widziałyśmy!

Takie murale lubimy!
W szarych blokach skrywa się najpiękniejsza klatka schodowa jaką widziałyśmy! fot. Fotolia

Uwielbiamy takie inicjatywy! Inicjatywy, dzięki którym miasto staje się piękniejsze, a mieszkanie w nim, przyjemniejsze. O co chodzi? Grupa artystów zaczęła odmieniać smutne klatki schodowe na warszawskich osiedlach.

Najpiękniejszy budynek na świecie znajduje się w Polsce!

Pierwszą pomalowaną klatkę znajdziecie na Kabatach, przy ulicy Ekologicznej 15. Na ścianach, na jasnym turkusowym tle namalowane zostały kontury drzew. O ile przyjemniej wraca się wtedy z pracy do domu! Dominik Kowalczyk, autor rysunków wyjaśnia:

Klatki powstały z inicjatywy spółdzielni mieszkaniowej. Zaprosili mnie na spotkanie i poprosili o kilka propozycji. Wśród moich prac, które im zaprezentowałem, był właśnie motyw lasu z drzewami wchodzącymi na sufit. Pomysł ten przypadł im do gustu i tak właśnie rozpoczęła się nasza praca na tych klatkach.

fot. Emil Wittstock

Pomysł bardzo spodobał spółdzielni mieszkaniowej. Do końca roku zostanie odmienionych jeszcze siedem klatek schodowych. Jak zapewnia sam twórca, każda z nich ma być inna! Nie możemy doczekać się efektów. 

Najwyższy budynek w UE powstanie w Warszawie

Dominik Kowalczyk maluje nie tylko klatki. Na jego profilu na Facebooku można znaleźć m.in. zdjęcia rysunków z podwarszawskiego przedszkola (tematem są Minionki), kawiarni w Białymstoku i obrazów na płótnie.

Jeżeli chodzi o zamówienie takiego malowania na swojej klatce wszystko zależy od spółdzielni danego osiedla, która jak wiadomo odpowiada za finansowanie inwestycji oraz jest przedstawicielem danej społeczności. Każdy mieszkaniec może coś takiego zaproponować swojej radzie. My jesteśmy otwarci i chętni do realizowania takich zleceń.


fot. Emil Wittstock

Tagi: Warszawa
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)