Grecja – tu spędzisz wakacje marzeń

Planujesz urlop w Atenach lub na jednej z greckich wysp? Poznaj te najbardziej atrakcyjne.


4. Korfu, Wyspy Jońskie 

Nazywana jest Zieloną Wyspą. Rosną tu gaje oliwne i strzeliste cyprysy. Miejscowi mówią o niej Kerkyra – to od imienia greckiej nimfy, którą porwał i przywiódł tu Posejdon. Korfu jest górzysta, z ciekawymi formami skalnymi, mnóstwem grot i jaskiń, i białych wapiennych klifów wcinających się w zielono-turkusowe morze. Bliżej stąd do Albanii i Włoch niż do kontynentalnej Grecji.

Warto zobaczyć:

  • Old Perithia (Stara Perithia) – zagubiona w górach, porośnięta bujną zielenią, spokojna wioska z XIII w., w której warto się zatrzymać, aby pospacerować wśród starych, kamiennych domów. To podobno najstarsza wioska na Korfu. 
  • Paleokastrits – woda mieni się tutaj wieloma odcieniami turkusu, a otoczenie skał podkreśla atmosferę intymności. W pobliżu plaży znajduje się skała, która uchodzi za statek Odysa, przemieniony przez Posejdona w kamień. 
  • Lakones – piękna panorama na zatokę, która układa się w kształt serca.
  • Sidari – słynie z klifowego wybrzeża i tzw. Canal d'Amour, czyli kanału miłości  (kanionu z błękitną wodą).
  • Miasto Korfu –  na ulicy Liston, zarówno mieszkańcy, jak i turyści przesiadują w licznych restauracjach i barach. Nieopodal miasta znajduje się punkt widokowy Kanoni, skąd rozciąga się panorama na biały klasztor Vlacherna i Mysią Wyspę (Pontikonissi).
  • Pałac Achillion – letnia rezydencja cesarzowej Austrii Sissi, jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc. 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/23.01.2019 08:30
Sama Grecja i jej wyspy są piękne Kreta jest godna uwagi Rodos również. Na Krecie byłam w czerwcu enterem. Wróciłam opalona i szczęśliwa. Trochę widać. że to biedniejszy kraj jest niż na przykład Hiszpania ale atmosfera i ludzie mieszkający tam sprawiają że człowiek bardzo dobrze się czuję tam