Wody termalne i mgiełki do twarzy - czy warto używać

Dają ukojenie w upalne dni!
Karolina Kalinowska / 03.08.2015 04:32

Zwłaszcza w upalne dni musimy dbać o odpowiednie nawilżenie naszego organizmu. Podstawą jest picie dużej ilości wody i odpowiednie nawilżanie skóry - wbrew pozorom w czasie upałów jest wyjątkowo przesuszona. O ile rano i wieczorem nakładamy na twarz nawilżające kremy, to w ciągu dnia sprawa jest bardziej skomplikowana. Jednak w tym wypadku z pomocą przychodzą nam nawilżające mgiełki i wody termalne do twarzy.

Jaki kosmetyk będzie dla ciebie odpowiedni?

Wody termalne są bogate w minerały (krzem, wapń, magnez, potas, siarka). Dodatkowo nawilżają, łagodzą podrażnienia i pomagają w walce z trądzikiem. Musicie jednak pamiętać, że każda woda termalna różni się od siebie - w każdym źródle znajdują się inne substancje odżywcze. Woda termalna Avene jest idealna do skóry wrażliwej i atopowej - łagodzi podrażnienia i nawilża. Zaś woda marki Iwostin poprawia elastyczność skóry.

Wiele marek kosmetycznych ma w swoim asortymencie mgiełki do twarzy, które mają w swoim składzie oczyszczoną wodę. Te produkty najczęściej wzbogacone są wyciągiem z kwiatów i owoców. Ich głównym zadaniem jest ochłodzenie i nawilżenie skóry.

Więcej kosmetycznych hitów: